facebook

SuperTramp

INDOCHINY - tajemnicza Azja

INDOCHINY - tajemnicza Azja

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

INDOCHINY
to ojczyzna wspaniałych, starych kultur, pięknej architektury, aż nadto tętniących życiem miast, uśmiechniętych ludzi, białych plaż i przepysznej kuchni... Zapraszamy do podróży po Indochinach, którą rozpoczniemy od Bangkoku, w jednym z najlepiej rozwiniętych miast Azji Południowo-Wschodniej. Stare, przepiękne waty (świątynie) sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami. To właśnie Bangkok – wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesności. Z Bangkoku trasa wiedzie na północ do Chiang Mai, miasta świątyń. Jest ich tutaj kilkaset, ale my odwiedzimy tylko te najważniejsze. Przez góry północnej Tajlandii dotrzemy do malutkiej wioski Chiang Khong, gdzie przekroczymy granicę z Laosem. Ten do niedawna zamknięty kraj kusi dziś turystów pięknem krajobrazów i gościnnością mieszkańców. Odbędziemy rejs łodzią, podczas którego będzie czas na relaks, odpoczynek i podziwianie widoków. Cały czas otaczać nas będą porośnięte gęstym lasem stoki, opadające łagodnie ku Mekongowi. Co kawałek, w malutkich, urokliwych wioskach zbudowanych na palach, będziemy spotykali machające z brzegu dzieciaki. Noc spędzimy w Pakbeng. Kolejnym miejscem na trasie jest Luang Prabang. Przepiękne miasto, położone u zbiegu Mekongu i Nam Khong, wpisane na listę UNESCO, z licznymi świątyniami, nocnym bazarem, urokliwymi restauracyjkami nad brzegiem rzeki i uśmiechniętymi mieszkańcami – wszystko to sprawia, że z Luang Prabang nie chce się wyjeżdżać. Droga do Van Vieng, kolejnego miasteczka na trasie naszej podróży, wiedzie przez piękne góry. Van Vieng to centrum aktywnego wypoczynku w Laosie – pojeździmy po okolicy na rowerach, spłyniemy rzeką na dętkach lub pobawimy się w speleologów. Z Van Vieng przejedziemy do stolicy Vientian, gdzie zwiedzimy najważniejsze atrakcje miasta – Wat Si Saket, Patuxai – zjemy pożegnalny obiad w restauracji nad Mekongiem i polecimy do Wietnamu.
Hanoi to pierwszy punkt programu. Zgiełk, hałas, ciasne i gwarne uliczki starego miasta oraz niesamowita atmosfera – to cechy Hanoi. Odwiedzimy, m. in., Mauzoleum Ho Chi Minha, targ miejski i katedrę św. Józefa. Z Hanoi udamy się nad Zatokę Ha Long, po której rejs statkiem, pośród rozsianych na szmaragdowym morzu wapiennych skałek, robi niesamowite wrażenie. Po powrocie do Hanoi pojedziemy do Hue, starej stolicy Wietnamu, ze wspaniałym Zakazanym Miastem i grobowcami królewskimi. Później pojedziemy do uroczego małego miasteczka Hoi An, a stamtąd, po krótkim odpoczynku, wyruszymy w podróż do Sajgonu, znanego dziś jako Ho Chi Minh City. Pozostała po Francuzach kolonialna zabudowa przenika się tu z wietnamskim kolorytem. Odbędziemy na wycieczkę do Cu Chi, by zobaczyć słynny system podziemnych tuneli Vietcongu, wykorzystywanych podczas wojny wietnamskiej. W drodze do Kambodży odwiedzimy jeden z najrozleglejszych terenów rolniczych na świecie – deltę Mekongu; popłyniemy wielkimi kanałami i odwiedzimy plantacje kokosów. Kambodża – nowy kraj, nowe wyzwania. Pierwszym przystankiem jest stolica, Phnom Penh. Odwiedzimy Srebrną Pagodę, Pałac Królewski oraz miejsca przypominające ponure czasy reżimu Pol Pota – Muzeum Ludobójstwa oraz Pola Śmierci.
Z Phnom Penh pojedziemy do Angkor – kamiennych ruin, pozostałych po Imperium Khmerów i uznawanych za cud świata. Zanurzymy się w zagubionej w dżungli świątyni Ta Promh, będziemy podziwiać wyszukane detale architektoniczne Bayonu i ogrom Angkor Wat. Wrócimy do Bangkoku, by przy zimnym piwie i pysznym smażonym makaronie pad thai zacząć wspominać Indochiny.

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bangkoku przez jeden z portów europejskich.

2 DZIEŃ
Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, w okolicy Khao San. Odpoczynek, wieczorem czas na masaż, a wieczorem aklimatyzacja podczas imprezy zapoznawczej w jednym z barów na
Khao San. Nocleg.

3 DZIEŃ
Zwiedzanie najważniejszych miejsc Bangkoku: Pałac Królewski ze złotym i szmaragdowym Buddą (ok. 14 USD); Wat Po z leżącym Buddą (ok. 4 USD); wycieczka łodziami po kanałach dzielnicy Thonburi (ok. 8-10 USD), gdzie życie toczy się na wodzie. Powrót w okolicę Khao San, przy której dziesiątkach stoisk można spróbować specjałów kuchni tajskiej oraz „turystycznych" smakołyków – smażonych larw, żuków, skorpionów lub karaluchów. Wieczorem przejazd autobusem nocnym do Chiang Mai – tajlandzkiego ośrodka górskiego.

4 DZIEŃ
Zakwaterowanie, odpoczynek, zwiedzanie Chiang Mai: Wat Chedi Luang, Wat Chiang Man. Przejazd wśród pięknych, górskich krajobrazów na świętą górę Doi Suthep, ze wspaniałą świątynią Wat Phra That Doi Suthep (ok. 3 USD). Powrót do Chiang Mai, kolacja w lokalnej knajpce, dla chętnych wyjście na nocny market. Nocleg.

5 DZIEŃ
Rano przejazd do Chiang Khong, sennego, granicznego miasta z Laosem; po drodze przejazd przez górskie rejony osławionego „Złotego Trójkąta" u zbiegu granic Tajlandii, Laosu i Birmy. W Chiang Khong zakwaterowanie w hotelu, wieczorny spacer uśpionymi bulwarami nad Mekongiem. Nocleg.

6 DZIEŃ
Przekroczenie granicy tajlandzko-laotańskiej, zakupy i zaokrętowanie na łodzi, którą będziemy płynąć 2 dni w dół Mekongu. Podziwiać będziemy krajobrazy, a także wolno płynące życie w nadrzecznych osadach, rybaków, dzieci kąpiące się w rzece, kobiety robiące pranie…  Późnym popołudniem dotarcie do położonej w połowie drogi wioski Pakbeng. Nocleg w skromnym guesthousie. Po zakwaterowaniu, odpoczynek i spacer po wiosce. Dla chętnych sauna ziołowa (trzeba rezerwować wcześniej), a wieczorem kolacja i impreza nad Mekongiem. Nocleg.

7 DZIEŃ
Drugi dzień rejsu (niezwykły kontakt z ludźmi oraz przyrodą wzdłuż Mekongu), po drodze mijamy świątynię wykutą w skale - Pak Ou. Po drodze miniemy wykutą w skale świątynię Pak Ou. Wieczorem dotarcie do celu. Zakwaterowanie, spacer po urokliwym miasteczku, wpisanym na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

8 DZIEŃ
Największa atrakcja Laosu – Luang Prabang. Zwiedzanie: pięknych świątyń, m.in.: Wat Xieng Thong (ok. 3 USD), Wat Wisunalat (ok. 1 USD), Phu Si (ok. 3 USD), Pałacu Królewskiego. Wycieczka do przepięknych wodospadów Kuang Si (ok. 2 USD). Kolacja w jednej z uroczych restauracji nad Mekongiem. Wieczorem czas wolny na urokliwym nocnym markecie (najlepsza okazja do kupna pamiątek w Laosie, skosztowania przepysznych lokalnych specjałów. Nocleg.

9 DZIEŃ
Przejazd bardzo malowniczą drogą, przez góry i wioski środkowego Laosu do miasteczka Vieng Vang. Zakwaterowanie, zachód słońca nad rzeką Xong. Wieczór w jednym z licznych klubów lub barów Vang Vieng. Nocleg.

10 DZIEŃ
Dla chętnych, spływ górską rzeką Xong kajakami, pływanie na dętkach po jaskiniach (ok. 10 – 12 USD) lub krótki trekking z przejażdżką na rowerach po okolicznych wioskach (ok. 5 USD). Nocleg.

11 DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd do Vientian, stolicy Laosu. Krótkie zwiedzanie miasta, po którym poruszamy się busem, m.in. Wielka Stupa (Wat That Luang, ok. 1 USD), Patuxai (ok. 1 USD), Wat Si Saket (ok. 2 USD). Popołudniu przelot do Hanoi, zakwaterowanie i kolacja na Starym Mieście (Old Quarter). Nocleg.

12 DZIEŃ
Wyjazd nad Zatokę Ha Long i rejs statkiem po zatoce, uznanej za jeden z cudów natury, wpisanej na listę UNESCO (ok. 90 USD). W trakcie rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu odwiedzimy jedną z licznych jaskiń z bogatą szatą naciekową oraz rozsianych wśród tysięcy wysepek krasowych wiosek na wodzie, których rodziny żyją tam od pokoleń, łowią i hodują ryby, skorupiaki. Możliwość kąpieli w Morzu Południowochińskim. Nocleg w kajutach na łodzi.

13 DZIEŃ
Kontynuacja rejsu po zatoce Ha Long, zwiedzanie wiosek na wodzie, których mieszkańcy żyją tam od pokoleń; zakupy u rybaków „frutti di mare” i pereł. Popołudniu powrót do Hanoi, krótki odpoczynek, wyjście na miasto, nocleg. Wieczorem dla chętnych Wodny Teatr Lalek (Múa rối nước, ok. 10 USD). Nocleg.

14 DZIEŃ
Hanoi jest stolicą (od 1975) i drugim pod względem wielkości miastem Wietnamu. Posiada przepiękne stare miasto, z architekturą kolonialną naznaczoną wpływami chińskimi, z mnóstwem knajpek, restauracji, herbaciarni, sklepów i hotelików. Zwiedzanie miasta: chińska świątynia Ngoc Son, monumentalny Plac Ba Dinh, na którym znajduje się Mauzoleum Ho Chi Minha, One Pillar Pagoda, Van Mieu – powstałą w XI w. Świątynię Literatury dedykowanej Konfucjuszowi, a niegdyś pierwszy wietnamski uniwersytet (ok. 1 USD), Katedra. Nocny przejazd autobusem do Hue.

15 DZIEŃ
Wcześnie rano przyjazd do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. Pozostawienie bagaży w hotelu. Krótki odpoczynek, po czym kilkugodzinne zwiedzanie miasta. Hue to dawna stolica Wietnamu (XVI-XX wiek), przyjemne miasto położonym nad Perfumową Rzeką. Jego największą atrakcją jest Cesarska Cytadela, dawna siedziba władców Hue, duży kompleks budynków z pałacem cesarskim, zakazanym miastem, murami, bramami, świątyniami, sklepami, muzeami i galeriami. Zwiedzamy Zakazane Miasto (ok. 3 USD), Pagodę Thien Mu (1601 r., ok. 5 USD), oraz imponujące grobowce cesarzy dynastii Nguyen, Tự Đức (1864-67) a kilka km dalej nowszy Lăng Khải Định (ok. 8 USD). Po zwiedzaniu, przejazd do Hoi An. Zakwaterowanie i nocleg.

16 DZIEŃ
Do wyboru: fakultatywna wycieczka do ruin sanktuarium Czamów w My Son, które rozsławił m.in. nasz archeolog „Kazik” Kwiatkowski (lista UNESCO, ok. 10 USD), 5-kilometrowy przejazd (rowery/skuterki) nad Morze Południowo-Chińskie, kąpiel i plażowanie lub po prostu czas wolny by napawać się klimatem uroczego miasteczka i robić ostatnie przymiarki u krawców. Wieczorem wyjazd autobusem do Sajgonu…(Możliwy alternatywny przelot samolotem do Sajgonu – ok. 100 USD).

17 DZIEŃ
Ok. 17.00 przyjazd do Ho Chi Minh City (przed 1975 zwany Sajgonem) jest największym wietnamskim miastem i byłą stolicą Wietnamu Południowego. Przekonamy się, że Sajgon to jest!!! Jest pasjonującym miejscem, z kolonialną architekturą, Katedrą Notre Dame, parkami, kolorowymi targowiskami, w którym poczujemy się jak w wielkim tyglu. Wieczór w jednym z barów dla globtroterów. Nocleg w Sajgonie.

18 DZIEŃ
Wyjazd do Tuneli Cu Chi, podziemnego miasta Vietcongu z czasów wojny wietnamskiej, przejście jednym z tuneli (dla chętnych, możliwość postrzelania z AK47 lub M16), oraz zwiedzanie Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej. Kaodaizm to synkretyczny zbiór różnych religii: konfucjanizmu, taoizmu, hinduizmu, chrześcijaństwa, islamu, judaizmu i wietnamskiego szamanizmu, którego świętymi są, min., Winston Churchill i Charlie Chaplin (w sumie, ok. 13 USD). Po południu powrót do Sajgonu i zwiedzanie miasta: katedra, Hotel Rex, budynek poczty, Pałac Reunifikacji Sajgonu i kulinarna uczta przy Ben Thanh Market, gdzie wieczorem na uliczkach rozkładają się restauracyjki z wszelkimi różnościami, owocami morza, płazami, gadami i roślinami, skosztować m.in. można dość kościstą ropuchę… Nocleg

19 DZIEŃ
Rejs statkiem i łodziami po delcie Mekongu: wizyta na plantacji ananasów i kokosów, na fermie węży, pływanie czółnami po licznych kanałach delty. Powrót do Sajgonu, wieczorem pożegnanie Wietnamu. Nocleg.

20 DZIEŃ
Rano przejazd autobusem do Phnom Penh, przekroczenie granicy wietnamsko-kambodżańskiej. Zakwaterowanie i wieczorny spacer po mieście, nocleg.

21 DZIEŃ
Zwiedzanie tuk-tukami Phnom Penh, stolicy Kambodży: Pola Śmierci pod Phnom Penh (ok. 6 USD), Muzeum Tuol Sleng 21, główne więzienie reżimu Czerwonych Khmerów i miejsce kaźni przeciwników Pol Pota (ok. 5 USD), Pałac Królewski i Srebrna Pagoda (ok. 7 USD), Wat Phnom (ok. 1 USD), Monument Niepodległości, zakupy na Russian Market. Kolacja: można spróbować francuskich przysmaków w azjatyckim stylu (ślimaki, żabie udka, pająki, larwy, pasikoniki, itp.). Nocleg.

22 DZIEŃ
Przejazd do miasta Siem Rep, będącego bramą do ogromnego kompleksu ruin khmerskiego Angkor. Zakwaterowanie, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

23 DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie Angkor (od wschodu do zachodu słońca), jednego z cudów świata (lista UNESCO). Najsłynniejsze świątynie, m. in. Angkor Wat, Angkor Thom, Bayon oraz kilka innych ukrytych w dżungli (ok. 37 USD). Wieczorem pożegnanie Kambodży w jednej z knajepek na Pub Street. Nocleg.

24 DZIEŃ
Nad ranem wyjazd busem do granicy w Poi Pet (mijając wioski i miasteczka wśród niekończących się pól ryżowych do Poi Pet), przekroczenie granicy z Tajlandią i dalej przejazd do Bangkoku. Odpoczynek w dzielnicy Khao San, ostatnie zakupy, masaże. Wylot z Bangkoku ok. północy lub nad ranem następnego dnia w zależności od rozkładów lotów.

25 DZIEŃ
Wylot do Polski. Wieczorem przylot do Warszawy. 

** W powyższym programie mogą nastąpić  korekty – w zależności, np.: od rozkładu jazdy komunikacji lokalnej i innych czynników zewnętrznych – pozostające w gestii pilota.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy fakultatywne, są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                       

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2017-01-20 2017-02-13 8850 zł Zamknięte
2017-09-22 2017-10-16 8850 zł dodatkowy termin Zamknięte
2017-10-24 2017-11-17 8850 zł lista rezerwowa Zamknięte
2017-11-14 2017-12-08 8850 zł lista rezerwowa Zamknięte
2018-01-15 2018-02-10 8850 zł 3 wolne miejsca Zamknięte
2018-10-16 2018-11-09 8850 zł Zamknięte
2018-10-22 2018-11-15 8850 zł lista rezerwowa Zamknięte
2018-11-19 2018-12-13 8850 zł lista rezerwowa Zamknięte
2018-11-21 2018-12-15 8850 zł 2 wolne miejsca Zamknięte
2019-02-08 2019-03-04 8850 zł lista rezrewowa Zamknięte
2019-10-22 2019-11-15 8850 zł Złóż zapytanie
2019-11-16 2019-12-10 8850 zł Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE WYPRAWY:
- opieka polskiego, licencjonowanego pilota,
- przeloty Warszawa - Bangkok - Warszawa, Vientian - Hanoi,
- ubezpieczenie NNW i KL  30 000 EURO,
- transport: lokalne autobusy, busiki, taxi, łódź Chiang Kong -Luang Prabang, rejs po Zatoce Halong itp.,
- noclegi: hotele/guest house'y (pokoje 2,3 osobowe), na statku na Zatoce Ha Long.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- wyżywienie, bilety wstępu, wycieczki fakultatywne, wiza do Kambodży, Wietnamu i Laosu (w sumie min. 550 USD).


DODATKOWE INFORMACJE: 
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny,
- profilaktyka antymalaryczna /ryzyko zarażenia niewielkie/,
- grupa do 12 osób,
- paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z 4 wolnymi stronamim
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem:   info@supertramp.pl lub na            spotkaniu z pilotem ok. 7-14  dni przed wyjazdem.

Galeria