facebook

SuperTramp

CZARNOBYL - „ W strefie śmierci” + KIJÓW, LWÓW

CZARNOBYL - „ W strefie śmierci” + KIJÓW, LWÓW

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

CZARNOBYL – „Strefa śmierci” + Kijów, bunkry w Hulskiej Minie, Lwów
Celem podróży będzie Czarnobyl – rejon jednej z największych na świecie katastrof przemysłowych – a także nieznane, ale niezwykle interesujące bunkry z czasów II wojny światowej w Hulskiej Minie, oraz Kijów i Lwów.

KLUBOWICZE – zniżka 5% (od ceny w złotówkach).
Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”, przy współpracy Gosi Kukułki-Sydorczuk i Dominika Padalisa. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Wyjazd wcześnie rano pociągiem z Krakowa do Przemyśla, następnie odprawa graniczna w Medyce i przejazd busem do Lwowa. Spacer po mieście, a wieczorem nie lada atrakcja – przejazd nocnym pociągiem do Kijowa w wagonach płackartnych (specjalność b. ZSRR), stanowiących odpowiednik naszych kuszetek.

2 DZIEŃ
Przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ukraińskiej stolicy: Złotej Bramy, w którą Bolesław Chrobry uderzył swoim „Szczerbcem”, oraz Sofii Kijowskiej – ufundowanego w XI w. przez księcia Jarosława Mądrego soboru, wzniesionego na wzór Hagii Sophii (lista UNESCO). Po drodze miniemy budynki dawnej siedziby NKWD. Przejdziemy, m.in., ulicą Zjazd św. Andrzeja, stanowiącą artystyczne centrum Kijowa. Odwiedzimy dzielnicę Padół, tzn. dolną część miasta, gdzie zobaczymy najstarszą w Kijowie Akademię Kijowsko-Mohylańską i zabytkowy dworzec rzeczny nad Dnieprem. Możliwość zwiedzenia muzeum Czarnobyla lub Muzeum Historii Ukrainy. Wrócimy funikularem, działającą od stu lat kolejką linowo-szynową, po czym przejdziemy na słynny Majdan Nezależnosti – centrum współczesnego miasta i miejsce narodzin Pomarańczowej Rewolucji. Przespacerujemy się po Chreszczatyku oraz odwiedzimy Lipki, ekskluzywną dzielnicę Kijowa z ulicą Bankową, trwale zapisaną nie tylko na zdjęciach, które obiegły cały świat, ale przede wszystkim w sercach Ukraińców, jako miejsce prowadzonej przez Julię Tymoszenko symbolicznej „walki kwiatów” przeciwko tarczom Specnazu. Tutaj znajduje się rezydencja i siedziba administracji prezydenta Ukrainy. Powrót do hostelu i nocleg.

3 DZIEŃ
Nad ranem jedziemy do Ławry Kijowsko-Peczerskiej (lista UNESCO), od czasów Rusi Kijowskiej najważniejszego ukraińskiego zespołu klasztornego i siedziby Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Ciekawym doświadczeniem będzie eksploracja pieczar, miejsca złożenia, m.in., zmumifikowanych ciał mnichów. Wczesnym popołudniem przejazd do skansenu ukraińskiej architektury ludowej w Pirogowie. Nocleg w Kijowie.

4 DZIEŃ
Przejazd do Czarnobylskiej AES. Po przyjeździe przejście przez punkt kontrolny (ok. 120 USD). Przyjazd do Czarnobyla, odbycie instruktażu przewodnikiem. Objazd terytorium AES; plac widokowy „Sarkofagu”. Zwiedzanie Czarnobyla, w tym słynnego Pomnika Strażaków, a następnie okolicznych wiosek i miasta Prypeci – „osiedla”, które zamieszkiwali pracownicy elektrowni. Martwe obecnie miasto i opuszczone blokowiska robią przerażające wrażenie. Powrót do Kijowa. Nocleg.

5 DZIEŃ
Dla pasjonatów, i nie tylko, prawdziwy underground – zwiedzanie Hulskiej Miny (niem. Werkgruppe A, B), najlepiej zachowanego obiektu na terytorium Ukrainy z czasów II wojny światowej (ok. 45 USD). Wcześnie rano wyjazd z Kijowa i przejazd autobusem do wioski Hulsk, położonej 210 km od stolicy. Po przyjeździe, dwukilometrowy marsz malowniczą drogą Polesia w kierunku min (schronów), niegdyś wchodzących w skład tzw. Linii Stalina. Stałe obiekty ogniowe zbudowano w latach 1932-33 w miejscu dawnego grodu Drewlan. Stanowiska zostały wydrążone w na głębokości 15 m skalnym podłożu, następnie umocnione betonowymi elementami. Spacerując długimi tunelami, mijamy pomieszczenia, w których niegdyś stacjonowali żołnierze. Po wydostaniu się na zewnątrz zjemy żołnierski obiad na polanie, podziwiając panoramę rzeki oraz otaczających nas zielonych wzgórz. W godzinach popołudniowych wyruszamy w drogę powrotną do Kijowa. Nocleg.

6 DZIEŃ
Dalsze zwiedzanie Kijowa. Spacer po Parku Miejskim, przejście w sąsiedztwo stadionu im. W. Łobanowskiego, siedziby legendarnego Dynama Kijów. Obok znajduje się Park Maryjski z Pałacem Maryjskim – zabytkową siedzibą prezydenta Ukrainy, byłą rezydencją carycy Elżbiety i Katarzyny II – oraz Gmach Rady Najwyższej Ukrainy. Zakupy. Wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Lwowa.

7 DZIEŃ
Zwiedzanie Lwowa: Rynku, Katedry Łacińskiej, Katedry Ormiańskiej, Placu Mickiewicza, Arsenału Miejskiego, Cmentarza Łyczakowskiego z grobami Gabrieli Zapolskiej, Marii Konopnickiej i innych wybitnych Polaków, oraz Cmentarza Orląt Lwowskich. Zakupy na targu staroci. Powrót do Polski, w tym piesze przejście granicy ukraińsko-polskiej, gdzie ciekawe zjawisko stanowi z pewnością tłumek drobnych przemytników. Przyjazd pociągiem z Przemyśla do Krakowa w godzinach wieczornych.

*  W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, w zależności, np.: od rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innych czynników zewnętrznych.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy fakultatywne – są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                     

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2019-08-16 2019-08-22 1650 PLN 2 wolne miejsca Zamknięte
2020-04-26 2020-05-02 1650 PLN Zamknięte
2020-09-20 2020-09-26 1650 PLN Zamknięte
2021-08-13 2021-08-19 lista rezerwowa Zamknięte
2021-09-18 2021-09-24 1650 PLN Zamknięte
2021-12-27 2022-01-02 1650 PLN SYLWESTER w Kijowie! Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE WYPRAWY:
- opieka polskiego, licencjonowanego pilota,
- środki transportu: lokalne autobusy i busy, pociągi, itp.,
- noclegi: hotele klasy turystycznej;
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;
.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Wyżywienie oraz bilety wstępów, Hulska Mina (ok. 45 USD), zwiedzanie Czarnobyla (ok. 120 USD), w sumie min. 280 USD.
Dla osób niezaszczepionych przeciw COVID19, wymagany test PCR.

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny,
- grupa 12 osób,
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem  info@supertramp.pl lub telefonicznie.

Galeria