facebook

SuperTramp

FILIPINY + Singapur i Kuala Lumpur

FILIPINY + Singapur i Kuala Lumpur

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

FILIPINY – oraz: Singapur, Kuala Lumpur

  Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Wyjątkowe miasta Azji – Singapur i Kuala Lumpur – o bogatej kolonialnej zabudowie, w których nowoczesność przeplata się z tradycją, a stare, pamiętające początki XX wieku dzielnice sąsiadują z supernowoczesnymi kwartałami, z pięknymi drapaczami chmur i ultranowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Z drugiej strony, wspaniałe dzikie plaże Filipin, nieskażona przyroda i piękne wodospady. Krótsze i dłuższe piesze wędrówki pośród niekończących się pól ryżowych, kontakt z mniejszościami etnicznymi i ich kulturą. Zapraszamy serdecznie na naszą nową wyprawę do świata nowoczesności i przyrody, wypoczynku i intensywnego zwiedzania…

PROGRAM:

1 DZIEŃ

Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie, następnie przelot do Singapuru przez jeden z portów europejskich.

2 DZIEŃ
Przylot do Singapuru, transfer do hotelu. Wieczorny spacer po mieście.

3 DZIEŃ
Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych miast świata: dzielnica chińska, spacer po hinduskiej dzielnicy oraz Arab Street. Podziwianie kolonialnej zabudowy miasta, m.in. Katedra Św. Andrzeja, jeden z najsłynniejszych hoteli świata – Raflles Hotel, Ratusz. Przejście przez Marina Bay, nadmorski deptak z nowoczesnym centrum handlowo-hotelowym, gdzie znajduje się niezwykły, uznawany za cud architektoniczny Hotel Marina Bay Sands. Dla chętnych wieczorny koktail w klubie KuDeTa na dachu Marina Bay Sands, z imponującym widokiem na nocny Singapur. Nocleg.

4 DZIEŃ
Rano przejazd do Johor Bharu i dalej do Kuala Lumpur. Zakwaterowanie, a następnie zwiedzanie miasta: przejazd do Golden Triangle, dzielnicy finansowej miasta, w której stoi symbol Malezji, a do niedawna najwyższy budynek świata – mierząca 452 m – Petronas Tower. Powrót w okolice hotelu. Nocleg.

5 DZIEŃ
Dalszy ciąg zwiedzania: kolonialna część miasta – dworzec kolejowy, Masjid Nagara – jeden z największych meczetów w Azji Południowo-wschodniej, Plac Merdeka, niegdyś serce kolonialnej części miasta, Masijd Jamek – uroczy meczet wciśnięty pomiędzy wieżowce KL. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Manili, transfer z lotniska, zakwaterowanie i odpoczynek w Malate - imprezowej części stolicy Filipin, dla chętnych koncert muzyki na żywo, świetne restauracje i zimne piwo w jednym z licznych barów, nocleg.

6 DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie Manili, Intramuros – stare miasto zbudowane za czasów panowania Hiszpanów na Filipinach, Fort Santiago – niegdyś siedziba hiszpańskiego namiestnika, gdzie mieścił się garnizon i więzienie, a obecnie memoriał wszystkich Filipińczyków walczących o niepodległość kraju, niezwykły barokowy Kościół Św. Augustyna, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie rzadko odwiedzanej części Manili – najstarsze dzielnice Binondo i Quiapo z licznymi kolonialnymi kościółkami. Nocleg.

7 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka nad niezwykłe Jezioro Taal (25 USD), wypełniające potężną kalderę o tej samej nazwie, uformowanej ponad pół miliona lat temu poprzez liczne erupcje wulkanu. Popłyniemy na Wulkan Taal znajdujący się na środku jeziora, gdzie udamy się na trzygodzinny treking (można konno!) na kalderę wulkanu, w którym uwaga… znajduje się kolejne jezioro! UWAGA! Wulkan cały czas jest aktywny, Powrót do Manili i nocny przejazd do położnego w górach - Baguio - największego miasta północnej części wyspy Luzon, a także bazy wypadowej do położonych w górach miast: Sagada i Banaue.

8 DZIEŃ
Wcześnie rano przyjazd do Baguio, zmiana autobusu i przejazd zapierająca dech w piersiach drogą „Halsem”, z której rozciągają się piękne widoki na pola ryżowe, do małego miasteczka Sagada. W najwyższym punkcie droga wznosi się na wysokość 2255 m n.p.m. Popołudniu czas na odpoczynek, czas wolny. Nocleg w Sagadzie.

9 DZIEŃ
Treking w okolicach Sagady, odwiedzimy m.in. Dolinę Echo, w której znajdują się słynne wiszące trumny, miejsca spoczynku ludzi z plemienia Applai oraz jaskinie Lumiang lub Sumaging, w których także pochowani są zmarli... Okolice Sagady obfitują w wiele form aktywnego wypoczynku., można m.in. wybrać się na krótki trek do wodospadu Bomod-Ok, gdzie zażyć można orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w Sagadzie.

10 DZIEŃ
Około południa przejazd z Sagady do Banaue, miejsca, gdzie znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych na świecie teras ryżowych, wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym skąd rozpościerają się piękne widoki na terasy i położone w dole miasteczko Banaue. Odpoczynek i zbieranie sił przed trekingiem. Nocleg w Banaue.

11 DZIEŃ
Przejazd do “Siodła” (The Saddle), a następnie przejście do Batad (okolo 2h), wioski cudownie otoczonej amfiteatrem ryżowych terasów. Dla chętnych spacer do wodospadu (wraz z kąpielą) i na punkty widokowe, nocleg w wiosce Batad.

12 DZIEŃ
Całodzienny trek w okolicy Batad, gdzie w dolinach znajdują się największe i najpiękniejsze terasy ryżowe. Spacerować będziemy po terasach (uwaga, czasem bardzo wąskich i wysokich!), obserwować w jak niezwykły sposób człowiek przez setki lat potrafił ingerować w imponujący i trudny krajobraz, ujarzmić żywioły i umiejętnie czerpać z niego owoce. Po drodze odwiedzimy m.in. małą wioskę Cambula, zamieszkałą przez plemię Ifuago. Nocleg w Batad.

13 DZIEŃ
Trzygodzinne przejście do drogi, do punktu “The Saddle” skąd “jeepneyem” wrócimy do miasta. Popołudniu czas na zakupy. Banaue to jedno z najlepszych na trasie miejsc do zakupu lokalnego rękodzieła. Wieczorem całonocny przejazd autobusem do Manili.

14 DZIEŃ
Przyjazd do Manili, przejazd na lotnisko. Przelot do Puerta Princesa, stolicy drugiej co do wielkości wyspy Filipin – Palawan, uznawanej za ostatnią dziką wyspę Filipin. Położoną z dala od szlaków turystycznych, jest rajem dla miłośników przyrody wypoczynku, dzikich plaż i snorkelingu.

15 DZIEŃ
Przejazd do Sabang, kolejnej małej miejscowości z uroczą plażą, w okolicy której znajduje się jedna z największych atrakcji wyspy Podziemna Rzeka Puerto Princessa, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Wypoczynek na plaży, nocleg w Sabangu w bambusowych chatkach położonych w pobliżu plaży.

16 DZIEŃ
Krótki treking przez dżungle tzw. „Małpim Szlakiem” (najnowsze informacje z Palawanu donoszą, że szlak jest zamknięty i trzeba ten odcinek pokonać łódką) do ujścia podziemnej rzeki, podziwiać będziemy niezwykły krajobraz krasowy. Wycieczka łodzią w głąb jaskini, z niezwykłą wapienną, szatą naciekową (ok. 25 USD). Powrót i wypoczynek na plaży, nocleg w Sabangu.

17 DZIEŃ
Przejazd do malutkiego, rzadko odwiedzanego miasteczka Port Barton, gdzie można poczuć się jak na końcu świata.

18 DZIEŃ
Dla chętnych wrażeń możliwość kilkugodzinnego trekingu do ukrytego w dżungli wodospadu. Dla leniuchów relaks na plaży. Nocleg w Port Barton.

19 DZIEŃ
Podróż do położonego na północnym krańcu wyspy miasteczka El Nido, relaks na rajskich plażach.

20 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka do znajdującego się u wybrzeży El Nido (ok. 20 USD) archipelagu bajecznych wysp i wysepek Bacuit (45!) uznanego za jeden z najpiękniejszych akwenów do snorkelingu na świecie, malutkie, niezamieszkane wyspy z białymi piaskami plaż, pochylonymi palmami i otaczającą je szmaragdową wodą. Nocleg w El Nido.

21 DZIEŃ
Całodzienne wypoczynek, możliwość wspinaczki na okoliczne klify, wycieczki do znajdujących się niedaleko El Nido gorących źródeł.

22 DZIEŃ
Powrót z El Nido do Puerta Princessa i przelot do Manili. W zależności od rozkładu lotów wieczorny lub poranny (następnego dnia) przelot do Warszawy.

23 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

* - W powyższym programie mogą nastąpić  korekty - w zależności np:  od rozkładu jazdy komunikacji lokalnej  i innych czynników zewnętrznych - pozostające w gestii pilota. * - W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępów i opłat fakultatywnych.


* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-11-12 2024-12-04 9800 PLN + 1400 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota,
- ubezpieczenie NNW i KL 30 000 Euro
- przelot Warszawa - Singapur, Manila - Warszawa, Kuala Lumpur - Manila, Manila - Puerto Princessa - Manila;
- transport na miejscu jak w programie: autobusy, taksówki, tuk-tuki itp.
- noclegi: hotele turystyczne, guest house'y, chatki na plaży,

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Wyżywienie, bilety wstępu, ew. fakultety (min. 700 USD), opłaty wylotowe przy lotach wewnętrznych.

DODATKOWE INFORMACJE:
szczepienie nie są obowiązkowe, lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny;
profilaktyka antymalaryczna /ryzyko zarażenia niewielkie/;
grupa do 12 osób;
paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: info@supertramp.pl
 

Galeria