facebook

SuperTramp

CHINY - od Pekinu do Hongkongu, Makau

CHINY - od Pekinu do Hongkongu, Makau

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”.
Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

CHINY: wspaniała eskapada do Państwa Środka. Spotkanie z jedną z najstarszych cywilizacji, która od dawna nas interesuje i fascynuje. Przybywamy do miejsca o tak bogatej historii, oraz o tak odmiennej kulturze, języku i obyczajach, że pobyt tutaj rozbudzi z pewnością apetyt na kolejne wizyty w tym owianym aurą tajemniczości kraju.
Współczesne Chiny rozwijają się w takim tempie, że zmiany zachodzą praktycznie na naszych oczach. Program BP „Supertramp” został stworzony w ten sposób, byśmy mogli zobaczyć dawne Chiny, z takimi ich symbolami, jak Wielki Mur, Klasztor Shaolin i Terakotowa Armia, oraz z wieloma innymi obiektami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (Zakazane Miasto, Klasyczne Ogrody w Suzhou), ale również byśmy poznali Chiny dzisiejsze, a także znaleźli czas na delektowanie się herbatą, na skosztowanie egzotycznych dań, poznanie mieszkańców kraju oraz na chwilę odpoczynku i rekreacji w najpiękniejszym zakątkach Chin – w Guilin i Yangshuo. Wystarczy nam też czasu na indywidualne zwiedzanie i kontemplację bajkowych krajobrazów, lub na odwiedzenie opery, muzeów i parków, albo na skorzystanie z tradycyjnego chińskiego masażu.
Podróżowanie po Chinach to przemieszczanie się na ogromne odległości. Nasz program przewiduje pokonywanie ich pociągami z komfortowymi wagonami sypialnymi, co znacznie ogranicza zmęczenie podróżą i daje nam więcej czasu na czerpanie z niej radości i chłonięcie wrażeń.

PROGRAM

1 DZIEŃ
Spotkanie  na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot Warszawa-Pekin, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 DZIEŃ

Przylot do Pekinu,  transfer do hotelu. Krótki odpoczynek i zwiedzanie Świątyni Nieba (ok. 35Y), symbolu Pekinu i najwyższej drewnianej budowli Chin, wpisanej na listę UNESCO. Wieczorem spacer po terenie hutongów, czyli po wąskich malowniczych uliczkach starszych dzielnic Pekinu. Nocleg.

3 DZIEŃ

Zwiedzanie miasta. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), największy plac miejski na świecie. Zakazane Miasto, czyli Zimowy Pałac Cesarski (wstęp ok. 60Y), to rezydencja 24 cesarzy z dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing. (Dodatkowe koszty wstępu wewnątrz Zakazanego Miasta, np. brama Tian'Anmen, ok.15Y).

4 DZIEŃ

Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru Chińskiego w Jinshanling (lista UNESCO). Przejście ok. 10 km wzdłuż nieskomercjalizowanego, autentycznego odcinka  muru (ok. 300Y) z Jinshanlng do Simatai. Wieczorem powrót do Pekinu.

5 DZIEŃ

Dalsze zwiedzanie stolicy: Letni Pałac Cesarski, położony w ogrodzie nad jeziorem (lista UNESCO; wstęp do wszystkich obiektów ok. 60Y, lub 20Y tylko do parku). Fakultatywnie, rejs statkiem po jeziorze lub możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą rowerów wodnych). Przejazd nocnym pociągiem do Luoyangu.

6 DZIEŃ
Rano przyjazd do Luoyang. Zwiedzanie grot Longmen – kompleksu ponad 2000 jaskiń i nisz skalnych w pobliskich wzgórzach Xiangshan, z ponad stu czterdziestu tysiącami posągów Buddy. Niezwykły widok pozostanie na zawsze w pamięci. Przykład sztuki dynastii Wei i Tang, IV-X w. n.e., (ok. 120Y). Nocleg w hotelu.

7 DZIEŃ

Całodzienna wycieczka do klasztoru Shaolin, miejsca, w którym narodziła się legendarna sztuka walki Kung Fu (110Y). Wejście do klasztoru, zwiedzanie Lasu Pagód oraz możliwość obejrzenia pokazu walki adeptów szkoły (ok. 40Y).  Fakultatywnie, wjazd kolejką na okoliczne wzgórza (ok. 60Y), wędrówka po górskim szlaku do wiszącego mostu wysoko w górach. Powrót na nocleg do Luoyang.

8 DZIEŃ
Rano przejazd do Xi'an i zakwaterowanie w hotelu. Xi’an było stolicą cesarską przez ponad tysiąc lat. Miasto otoczone jest pochodzącymi z XIV w murami.,  z 23-metrową dzwonnicą po środku. Zwiedzanie miasta: pochodzących z okresu panowania dynastii Ming Wież Dzwonu i Bębna (ok. 40Y), usytuowanych w samym sercu Xi'an; Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (ok. 50Y), stanowiącej dzisiejszy symbol Xi'an. Spacer wąskimi uliczkami dzielnicy muzułmańskiej i zwiedzanie Wielkiego Meczetu, miejsca kultu religijnego wyznawców islamu (ok. 25Y). Wieczór i kolacja na starym mieście. Nocleg.     

9 DZIEŃ
Wycieczka poza miasto w celu obejrzenia jednej z największych atrakcji Chin – Muzeum Terakotowej Armii (ok. 150Y), w którym znajduje się kilka tysięcy naturalnej wielkości posągów żołnierzy i koni. Jedno z najbardziej ekscytujących odkryć archeologicznych dokonane zostało w 1974 roku przez chłopów, kopiących studnię. Armia Terakotowa (210 r. p.n.e.) znajduje się w pobliżu grobowca Czenga (Szy-Huang-Ti), pierwszego cesarza Chin. Wieczorem przejazd pociągiem do Chengdu.

10 DZIEŃ
Przyjazd do Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, a następnie przejazd do Leshan, gdzie podziwiać będziemy wysoki na 73 metry skalny posąg Wielkiego Buddy (90Y). Powrót do Chengdu na nocleg.

11 DZIEŃ

Przejazd do ośrodka badań nad pandą wielką (58Y). Zwiedzanie klasztoru Wenshu, wizyta w chińskiej herbaciarni, gdzie w tradycyjny chiński sposób serwowana jest jedna z najlepszych gatunkowo herbat w Chinach. Nocleg w Chengdu.

12 DZIEŃ
Rano wyruszamy w mało znany region zachodniego Syczuanu, zwanego bramą Tybetu. Opuszczamy wielkie miasta i wjeżdżamy na słabo zaludnione, piękne krajobrazowo tereny, z widokiem na  majestatyczne szczyty – tutaj kończy się świat chiński, a zaczyna tybetański. Nocleg w położonym na wysokości 2616 m n.p.m. miasteczku Kanding, niegdyś stolicy tybetańskiego królestwa Chakla, dziś będącym ważnym ośrodkiem handlowym. Jeśli pogoda dopisze, ujrzymy mający 7556 m n.p.m. szczyt Gonga Shan.

13 DZIEŃ

Całodzienna wycieczka ku Tagong Cayuan, ogromnym dzikim łąkom, usianym namiotami tybetańskich pasterzy i otoczonym przez majestatyczne szczyty. Odwiedzimy świątynie Tagong, stanowiące ciekawy przykład architektury, łączącej styl chiński i tybetański. Powrót na nocleg do Kanding.

14 DZIEŃ

Wcześnie rano wyruszamy w dalszą podróż szosą transtybetańską do miasteczka Litang, położonego na wysokości 4014 m n.p.m. Odpoczynek i aklimatyzacja.

15 DZIEŃ

Cały dzień spędzimy w otoczonym ośnieżonymi szczytami miasteczku Litang. Odwiedzimy targ pełen wyrobów tybetańskich; dla chętnych wycieczka do ciepłych źródeł (ok. 100Y).

16, 17 DZIEŃ
Wcześnie rano rozpoczynamy podróż „tylnymi drzwiami” do Zhongdian w Yunanie. Przez dwa dni pokonamy 400 km, podziwiając niesamowite widoki oraz mijając tybetańskich nomadów i stada jaków. Nocleg w Xiangcheng.

18 DZIEŃ
Rano zwiedzanie Zhongdaianu, wizyta w liczącym 300 lat klasztorze Ganden Sumtseling, w którym mieszka ponad 800 mnichów. Wyjazd do wpisanego na listę UNESCO miasteczka Lijang. Zakwaterowanie i nocleg.        

19 DZIEŃ

Zwiedzanie miasta (conservation fee 80Y), zamieszkanego przez mniejszość narodową Naxi, oraz okolicznych świątyń i zaułków starego miasta. Wizyta w posiadłości rodziny Mu, jednej z najbogatszych w okolicy. Spacer do oddalonego o około 30 minut marszu Parku Stawu Czarnego Smoka, skąd przy dobrej pogodzie rozpościera się przepiękny widok na Śnieżną Górę Jadeitowego Smoka. Nocleg.

20 DZIEŃ

Wcześnie rano przejazd do Dali widokową drogą przez przełęcz Skaczącego Tygrysa. Zwiedzanie Dali

21 DZIEŃ

Zwiedzanie miasta, m.in. kompleksu Trzech Pagód (120Y) przepięknie położonego na zboczu góry. Wycieczka nad jezioro Er Hai. Nocleg.

22 DZIEŃ
Przejazd pociągiem z Dali do Guilin i transfer do Yangshuo. Zakwaterowanie, a wieczorem spacer po mieście.

23,24 DZIEŃ

Spływ tratwami po rzece Yulong (lub rejs statkiem do Fuli po rzece Li). Po południu czas wolny. Zwiedzanie okolicy: wycieczki rowerowe, penetracja jaskiń, kąpiele błotne oraz podziwianie pięknych widokowo wiosek, rzeczek i wapiennych wzgórz. Nocleg w Yangshuo. (Na rozmaite koszty wstępu należy przeznaczyć ok. 150Y).

25,26 DZIEŃ

Dwudniowa wycieczka do Ping’an (wstęp do parku ok. 50Y), gdzie znajdują się widokowo zapierające dech w piersiach tarasy ryżowe. Kilkugodzinny trekking przez pola do wioski, zamieszkanej przez mniejszość narodową Yao; nocleg. Drugiego dnia kontynuacja trekkingu. Wędrówka okolicznymi ścieżkami do punktów widokowych, umożliwiających podziwianie pól tarasowych; powrót do Ping’an.

27 DZIEŃ
Rano przejazd pociągiem do Shenzen i dalej do Hongkongu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Hongkongu.

28 DZIEŃ
Hongkong – jeden z tygrysów azjatyckich, dawna kolonia brytyjska, niezwykle ciekawa metropolia, położona na kilku wyspach. Zwiedzanie dzielnicy Kowloon, bazaru w dzielnicy Mong Kok, Targu Ptasiego i Targu Kwiatowego. Wjazd na szczyt góry Victoria (ok. $5), skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę.

29 DZIEŃ
Dalsze zwiedzanie miasta. Czas wolny i zakupy. Hong Kong uważany jest za doskonałe miejsce do zaopatrzenia się w bardzo tanią  elektronikę. Niektórzy uważają, że kupić tam można wszystko, a sztukę targowania opanować do perfekcji.
Fakultatywnie, istnieje możliwość spędzenia tego dnia w Macau (opłata za prom w dwie strony $50-70, w zależności od standardu).

30 DZIEŃ

Przejazd na lotnisko, przelot Hongkong-Warszawa.
                                                          
* W powyższym programie mogą nastąpić zmiany w zależności, np.:  od rozkładu jazdy lokalnej komunikacji, zwłaszcza pociągów, oraz z powodu innych czynników zewnętrznych, m.in. sytuacji politycznej w zachodnim Syczuanie – korekty pozostają w gestii pilota.
 * W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy fakultatywne – są to ceny orientacyjne, które mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                           

 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-07-31 2024-08-30 12900 PLN + 2200 USD 1 wolne miejsce Złóż zapytanie

Informacje praktyczne


ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
-
przelot na trasie Warszawa - Pekin/Hongkong - Warszawa;
- opieka polskiego, licencjonowanego pilota;
- ubezpieczenie NNW i KL  30 000 EURO;
- transport jak w programie (nie dotyczy fakultetów): przeloty, pociągi,  autobusy, łódki itp.;
- noclegi: hotele (pokoje 2 osobowe z łazienka w pokoju), w Syczuanie  mogą się zdarzyć pokoje czteroosobowe z łazienką na korytarzu (1-2  noclegi);
- pomoc w uzyskaniu wizy chińskiej;
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
Bilety wstępu, wyżywienie i inne fakultatywne (w sumie min. 750 USD),  wycieczka do Makao dodatkowo ok. 80 USD.- wiza chińska 445 PLN (paszport ważny min. 6 m-cy od daty zakończenia imprezy)

DODATKOWE INFORMACJE
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica
tężec, polio, dur brzuszny;
- grupa do 12 osób;
- paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy;
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem supertramp@supertramp.pl lub telefonicznie.                  

Galeria