facebook

SuperTramp

INDIE POŁUDNIOWE z wypoczynkiem na Goa

INDIE POŁUDNIOWE z wypoczynkiem na Goa

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program


Wyprawa INDIE POŁUDNIOWE to fascynująca podróż, obfitująca w kolory, zapachy, piękne krajobrazy, wizyty w niezwykłych miejscach i sanktuariach hinduizmu, buddyzmu oraz islamu, a także krótki wypoczynek na owianych legendą plażach Goa. Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”.
Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie w Warszawie na Lotnisku Chopina. Przelot do Mumbaju przez jeden z portów europejskich.
2 DZIEŃ
Mumbaj/Elephanta. Przylot do Mumbaju. Zakwaterowanie w hotelu (dzielnica Colaba). Odpoczynek po podróży. Zwiedzanie Mumbaju: dwa symbole największej metropolii Indii – Brama Indii i Hotel Taj. Wycieczka łodzią na wyspę Elephantę: zwiedzanie wykutych w skałach świątyń hinduistycznych (Lista UNESCO, ok. $7). Po południu czas wolny i możliwość pójścia do kina (Mumbaj to stolica indyjskiej kinematografii – tutejszy Bollywood jest producentem największej ilości filmów na świecie). Wieczorem nocna podróż pociągiem do Aurangabad.
3 DZIEŃ
Aurangabad/Ajanta. Wczesnym rankiem przyjazd do Aurangabadu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wycieczka do Ajanty: zwiedzanie wykutych w skalach świątyń buddyjskich, pochodzących z okresu od III w. p.n.e. do VI w. n.e., wraz z najważniejszymi w Indiach przykładami malarstwa ściennego (Lista UNESCO. Ok. $7).
Nocleg w Aurangabadzie.
4 DZIEŃ
Aurangabad/Ellora. Wycieczka do Ellory: zwiedzanie olbrzymiego kompleksu buddyjskich, hinduistycznych i dżinistycznych świątyń skalnych – 34 jaskinie na odcinku ponad 2 km (Lista UNESCO, ok. $7). Po powrocie do Aurangabadu wizyta w Bibi-ka-Maqbara, zwanym Małym Taj Mahal, mauzoleum wybudowanym dla żony przez Aurangzeba, syna twórcy Taj Mahal, (ok. $3). Nocna podróż pociągiem do Mumbaju.
5 DZIEŃ
Przyjazd rano do Kalyan pod Mumbajem. Śniadanie i przesiadka do pociągu na Goa. Wieczorem zakwaterowanie przy plaży w Colvie.
6 DZIEŃ
Goa/Colva. Całodniowy odpoczynek na najsłynniejszych plażach Indii. Możliwość wypożyczenia motocykla lub roweru. Fakultatywnie: paragliding za motorówką (ok. $30) i rejs po Morzu Arabskim na oglądanie delfinów (ok. $15). Nocleg w Colvie.
7 DZIEŃ
Old Goa. Całodniowa wycieczka autobusowa do Old Goa, dawnej stolicy portugalskiej kolonii, która za czasów swej świetności konkurowała z Lizboną. Zwiedzanie: klasztor św. Franciszka z Asyżu, katedra św. Katarzyny, kościół św. Kajetana, bazylika Bom Jesus i muzeum archeologiczne. Powrót na nocleg do Colvy.
8 DZIEŃ
Goa/Colva. Dalszy ciąg plażowania. Nocna podróż pociągiem do Hampi.
9 DZIEŃ
Zwiedzanie ruin Hampi (ok. 7$), które dziś jest zaledwie małą wioską, ale w XIV wieku było wielką stolicą imperium Vijayanagar. Ruiny tego wspaniałego niegdyś miasta rozciągają się na obszarze ponad 20 kilometrów  kwadratowych, i wraz z niesamowitymi formacjami skalnymi oraz  gigantycznymi głazami sprawiają  magiczne wrażenie, stanowiąc jedną znajwiększych, a mało znanych, atrakcji Indii. Hampi znajduje się na  Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem przejazd nocnym  pociągiem do Bangalore.
10 DZIEŃ
Mysore. Po śniadaniu przejazd autobusem do Mysore. Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka do wytwórni kadzideł (drzewo sandałowe jest chlubą Mysore) i wizyta u ajurwedy, uzdrowiciela i wytwórcy roślinnych olejków leczniczych; prezentacja, możliwość zakupu. Nocleg w Mysore.
11 DZIEŃ
Mysore/Bylakuppe. Wcześnie rano przejazd autobusem do Bylakuppe, największego w Indiach obozu uchodźców tybetańskich. Zwiedzanie Bylakuppe: Złota Świątynia, należąca do klasztoru ningmapa, najstarsza tantryczna szkoła buddyzmu tybetańskiego. Przejazd rikszami do klasztoru Tashilhumpo, należącego do panczenlamy; wizyta w pracowni malowania thanek; spacer przez pola do obozu na obiad (słynne tybetańskie momo). Przejazd do Sera, zamieszkanego przez 5 tysięcy mnichów buddyjskich. Zwiedzanie Sera: gompa Sera Mey, gompa Sera Jhe; możliwość przysłuchiwania się debatom buddyjskim. Powrót do Mysore i nocleg.
12 DZIEŃ
Mysore. Zwiedzanie Mysore: Pałac Maharadży (ok. 3$); wycieczka na Wzgórze Chamundi (panorama miasta i gajów palmowych); wizyta na bazarze owocowo-warzywno-kwiatowym. Podróż nocnym pociągiem do Maduraju
13 DZIEŃ
Maduraj. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Zwiedzanie Maduraju: Muzeum Mahatmy Gandhiego; bazar krawiecki; Świątynia Meenakshi, barokowy przykład architektury drawidyjskiej i ważne centrum pielgrzymkowe. Nocleg w Maduraju.
14 DZIEŃ
Trichy. Całodzienna wycieczka autobusem do Trichy. Zwiedzanie: Rock Fort Temple, świątynia wzniesiona na skale nad miastem; Świątynia Sri Ranganathaswamy, największe w Indiach sanktuarium hinduistyczne, z 7 murami obronnymi i 21 wieżami (ok.3$). Powrót na nocleg do Maduraju.
15 DZIEŃ
Maduraj/Periyar. Po śniadaniu przejazd autobusem do położonego w górach rezerwatu przyrody Periyar. Zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg w wiosce Kumily.
16 DZIEŃ
Periyar. Poranny rejs po jeziorze; możliwość przyjrzenia się dzikim zwierzętom, żerującym na brzegu, oraz przejażdżka na słoniu (ok. 7$). Po południu spotkanie z kulturą południowych Indii – spektakl kathakali. Fakultatywnie: bamboo rafting (ok. $25) i nocny trekking po dżungli (ok. $12). Nocleg w Kumily.
17 DZIEŃ
Periyar. Wyjście o świcie na trekking w dżungli (ok. 4$). Po śniadaniu odpoczynek. Popołudniowa wycieczka: plantacje przypraw, kawy, herbaty lub ryżu (w zależności od sezonu); przetwórnia herbaty i kawy; punkt widokowy na Tamilnadu (wstępy ok. 4$). Nocleg w Kumily.
18 DZIEŃ
Periyar/Alappuza. Po śniadaniu przejazd, między położonymi na wzgórzach plantacjami herbaty, do Alappuzy. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w Alappuzie.
 19 DZIEŃ
Alappuza/Varkala. Całodniowy rejs po „backwaters” – systemie jezior, rzek i kanałów, tworzących drogę wodną wzdłuż wybrzeża Kerali. Obserwowanie życia w okolicznych wioskach, po drodze postój na tradycyjny keralski lunch. Przybicie do przystani w Kollam i przejazd pociągiem do Varkali. Zakwaterowanie i nocleg w Varkali.
20 DZIEŃ
Varkala. Plażowanie pod klifem na najdalej na południe wysuniętym skrawku Indii. Wieczorem impreza na piasku, a w ciągu dnia możliwość zrelaksowania się podczas masażu ajurwedyjskiego. Nocleg w Varkali.
21 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka na Przylądek Kanyakumari ($15-20), najdalej na południe wysunięty punkt Indii, a zarazem święte miejsce  kraju, gdzie spotykają się wody 3 wielkich akwenów: Oceanu Indyjskiego, Morza Arabskiego i Zatoki Bengalskiej. Tu, m.in., rozrzucono prochy Ghandiego... Rejs stateczkiem na dwie skaliste wyspy, z których na jednej znajduje się świątynia Vivekanady, a na drugiej gigantyczny posąg Thiruvallura (40,5 m wysokości!). Dla leniuchów, dalszy ciąg plażowania, nurkowania i wypoczywania. Nocleg w Varkali.
22 DZIEŃ
Varkala. Po śniadaniu podróż pociągiem do Mumbaju.
23 DZIEŃ
Popołudniu przyjazd do Mumbaju. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, możliwość pójścia do kina. Nocleg w hotelu.
24 DZIEŃ
Mumbaj. Zwiedzanie miasta: wiktoriańskie budynki Uniwersytetu i Sądu Najwyższego; Fontanna Flory; Katedra św. Tomasza; park na Horniman Cirlce; plaża Chowpattyna, na której można zjeść najsłynniejszy w całych Indiach bhel puri (hinduski snack); spacer po Marine Drive, głównej promenadzie Mumbaju. Nocleg w hotelu.
25 DZIEŃ
Przelot do Polski.

* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, w zależności, np., od zmian rozkładów jazdy komunikacji lokalnej i innych czynników zewnętrznych (pogoda, sytuacja polityczna, itp.).
* W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępu i opłat za imprezy  fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

   * * *  POZWÓL PORWAĆ SIĘ WICHROM PRZYGODY  * * * 

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-11-14 2024-12-08 7900 PLN + 850 USD 4 wolne miejsca Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota;
- transport: samoloty, pociągi, autobusy, taksówki, riksze, łódki, itp;
- noclegi: hotele/guest house’y (pokoje 2 lub 3-osobowe w większości z łazienkami);
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz  Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- wyżywienie, bilety wstępu  (w sumie min. 400 USD), zajęcia fakultatywne (przepadają pokrywające się świadczenia z programu).
- wiza indyjska wypełniana "online" (27 USD), paszport ważny min. 6  m-cy z min. 2 wolnymi stronami..

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny.
- profilaktyka antymalaryczna /ryzyko zarażenia niewielkie/
- grupa do 12 osób
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem supertramp@supertramp.pl lub telefonicznie.

Galeria