facebook

SuperTramp

JAPONIA -  o wschodzie słońca.

JAPONIA - o wschodzie słońca.

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

JAPONIA O WSCHODZIE SŁOŃCA

„Tak naprawdę cała ta Japonia jest czystym wymysłem. Nie ma ani takiego kraju, ani takich ludzi.”
Oscar Wilde

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp", przy współpracy Macieja Tyszeckiego. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Tajemniczy i fascynujący Daleki Wschód. Japonia to tradycja i nowoczesność, które tworzą spójną całość. Gotyckie lolitki i gejsze w tradycyjnych kimonach. Kilkusetletnie świątynie i nowoczesne centra miast. Najlepsze, a zarazem najprostsze sushi. Cudowna przyroda, będąca symbolem Japonii Fudżijama i malownicze lasy bambusowe. Tradycyjne ogrody Zen. Ciepłe kąpiele termalne w onsenach i roykanach, a nawet kąpiele w ciepłym piasku. Dawne stolice Kraju Kwitnącej Wiśni i ich zabytki. Zamki Szogunów. Hiroszima. Przejedziemy ten wyspiarski kraj, korzystając z usług najnowocześniejszej kolei na świecie. Czy Japonia istnieje? Przekonajcie się sami.
 
PROGRAM:
 
1 DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie w hali odlotów sektor „C" w pobliżu stanowiska 201. Warszawa – Tokio z przesiadką/ami.
 
2 DZIEŃ
Przylot do Tokio, przejazd kolejką do stolicy i zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do barwnej dzielnicy Shinjuku, położonej przy najbardziej ruchliwym dworcu świata (3,5 mln pasażerów dziennie!). Wjazd na jeden z wieżowców - Tokyo Metropolitan Government Offices - tokijski ratusz (243 m), skąd będziemy podziwiać panoramę tej olbrzymiej metropolii. Po drugiej stronie dworca zaglądniemy do tzw. Golden Gai, dzielnicy znanej z życia nocnego, pełnej barów, klubów i „salarymanów" (japońscy yuppie).
 
3 DZIEŃ
Rozpoczniemy od zwiedzania najstarszej części Tokio, Asakusa wraz z Świątynią Sensoji z VII w. Będziemy mieli chwilę, aby pospacerować po tradycyjnych handlowych pasażach. Znad Rzeki Sumida podziwiać będziemy drugi najwyższy budynek świata –Tokyo Skytree (634 m), następnie zaglądniemy do Parku Ueno. Dla chętnych Tokijskie Muzeum Narodowe (1000Y), największe muzeum Japonii. Tego dnia będziemy mieć okazję spróbować sushi w typowej tzw. „suszarni" - niedrogiej restauracji z "pływającymi talerzykami". Zaglądniemy do dzielnicy Shibuya i Ropongi, które śmiało można nazwać żywym pokazem mody. Powrót do hotelu.
 
4 DZIEŃ
Ranek zaczniemy od słynnego targu rybnego - Tsukiji, największy tego typu na świecie. Przejdziemy pod Teatr Kabuki, a następnie znajdziemy się w eleganckiej dzielnicy handlowej Ginza. Domy handlowe mają tu 100-letnią tradycję, zobaczymy Dworzec Tokijski i wejdziemy do Ogrodów Cesarskich.
 
5 DZIEŃ
Udamy się do regionu Hakone, kolejkami górskimi dotrzemy do Jeziora Ashi. Z tego miejsca przy dobrej pogodzie, roztacza się imponujący widok na symbol Japonii, Świętą Górę Fudżi (3776 m n.p.m., lista UNESCO). Statkiem wycieczkowym, który sam w sobie stanowi atrakcję, popłyniemy w rejs po malowniczym jeziorze. Hakone słynie z geotermalnych zjawisk, dla chętnych odwiedziny w tradycyjnych japońskich gorących źródłach (2200Y). Powrót do Tokio.
 
6 DZIEŃ
Pociągiem dotrzemy do nadmorskiej Kamakury, miasta świątyń i dawnej siedziby szogunów w XII/ XIII w która słynie ze świątyń shintoistycznych jak i buddyjskich. Czeka na nas Szlak Wielkiego Buddy, gdzie główną atrakcją jest odlany z brązu w XIII w posąg - 13,5 m wysokości (300Y), a także Świątynie Hasadera sanktuarium bogini miłosierdzia.  Odwiedzimy również świątynie i kaplice shintoistyczne. Po wędrówce znajdziemy się w Kita Kamakura, tutaj powstały i funkcjonują do dziś świątynie związane z buddyzmem Zen. Powrót do Tokio.
 
7 DZIEŃ
Wymeldowanie z hotelu i przejazd superszybkim Shinkansenem do Hirosimy, miasta - pierwszej na świcie ofiary bomby nuklearnej (06.08.1945). Zwiedzanie miasta, odwiedzimy Park Pokoju, Muzeum Pokoju (200Y), a także zobaczymy A-Bomb Dome, jeden z nielicznych budynków, nie zmiecionych z powierzchni przez eksplozję (lista UNESCO). Wieczorem dla chętnych degustacja kulinarnych przysmaków tego miasta – okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.
 
8 DZIEŃ
Całodniowa wycieczka na świętą wyspę tradycyjnej religii shinto, Miyajima, jedną z Trzech Pejzaży Japońskich, czyli najpiękniejszych miejsc widokowych Kraju Kwitnącej Wiśni. Odwiedzimy Sanktuarium Itsukushima (lista UNESCO, 500Y) ze słynną „pływającą" bramą (torii), którego początki sięgają VI wieku (obecnym kształcie z XII w.). Liczne czerwone świątynie w japońskiej koncepcji piękna, wspaniale kontrastują z kolorem morza, lasów i gór. Możliwość wjechała kolejką linową (2000Y) na najwyższy szczyt wyspy, Misen (530 m n.p.m.) z pięknym widokiem, mini treking. Powrót do Hiroshimy, nocleg.
 
9 DZIEŃ
Rano przejazd do Beppu, miasta-uzdrowiska położonego na wyspie Kiusiu, z gorącymi źródłami mineralnymi. Ruszamy szlakiem Dziewięciu Piekieł (2000Y), są to wulkaniczne plamy gorąca, geotermalne jeziorka, gdzie każde ma inny kolor. Popołudniu czas na gorące źródła, czas wolny w wybranym Onsenie - tradycyjnym japońskim SPA (ok. 2800Y). Nocleg.
 
10 DZIEŃ
Znów wsiadamy w superszybki pociąg, po drodze do Kyoto zwiedzamy imponujący i niezwykle fotogeniczny średniowieczny Zamek Białej Czapli – Himeji, wraz z cudownymi ogrodami (lista UNESCO, 1000Y). Popołudniu przyjazd do Kyoto, zakwaterowanie. Tego wieczoru ruszamy do dzielnicy gejsz - Gion.
 
11 DZIEŃ
Wyjazd do Nara pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w VIII wieku, obecnie ważnego ośrodka klasztornego. W mieście znajdują się liczne świątynie buddyjskie, chramy shinto. Odwiedzimy kompleks świątynny Todaiji, w tym Pawilon Wielkiego Buddy, będącego największą drewnianą budowlaną świecie (lista UNESCO, 800Y). Spacer parkiem pełnym jeleni. Powrót po południu do Kyoto i zwiedzanie futurystycznego dworca kolejowego.
 
12 DZIEŃ
Zwiedzanie zabytków Kyoto (lista UNESCO), do których dotrzemy komunikacją miejską. Poświęcona m.in. bóstwom rolnictwa, ryżu i...Sake, Kaplica Fushimi - tu znajduje się słynna, często fotografowana aleja z tysiącami bram torii, Zamek Nijo z ogrodami i Pałacem Ninomaru (XVII w.) (1300Y), Złoty Pawilon z ogrodem spacerowym (700Y), Świątynia Ryonaji (700Y) z ogrodem zen. Popołudniu dla chętnych wieczór z tradycją japońską w teatrze w Gion (w tym taniec Maiko - uczennic gejsz, tradycyjny teatr, kukiełki, ceremonia parzenia herbaty, ok. 5500Y), powrót do hotelu.
 
13 DZIEŃ
Kolejny dzień eksplorujemy bogactwa Kyoto. Zaczniemy od świątyni Sanjusangendo (600Y) gdzie znajduje się 1001 posągów bogini Kannon, następnie wdrapiemy się do Świątyni Kiyomizudera, skąd podziwiać można panoramę miasta (500Y), odwiedzimy wsch. Część Gion - najbardziej urokliwą część Kyoto. Zwiedzanie zakończymy w Świątyni Yasaka.
 
14 DZIEŃ
Do południa odwiedzimy malowniczą dzielnicę Arashiyama, Świątynie Tenryu - Ji wraz z ogrodem (600Y), ale dzielnica słynie przede wszystkim z niezwykłego lasu bambusowego. Powrót do hotelu po bagaże i szybki przejazd do Osaki (aglomeracja blisko 20 milionów ludzi). Zwiedzamy pełne krzykliwych neonów centrum nowoczesnej metropolii. Szansa na ostatnie zakupy, a dla chętnych fakultatywnie możliwość podziwiania nocnej panoramy miasta z tzw. wiszących ogrodów (1000Y). Nocleg w Osace.
 
15 DZIEŃ
Popołudniu przejazd na lotnisko, a następnie przelot Osaka - Warszawa (z przesiadką/ami).

16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

Program jest programem ramowym i może ulec zmianie w zależności od rozkładu jazdy komunikacji na miejscu i innych czynników zewnętrznych, zmiany te pozostają w gestii pilota.
* - W nawiasach podano ważniejsze koszty wstępów i opłat fakultatywnych, są to ceny orientacyjne i mogą ulegać zmianie.
 .

 

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                   

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-10-12 2024-10-29 9400 PLN + 1900 USD 4 wolne miejsca Złóż zapytanie
2025-04-04 2025-04-20 9400 PLN + 1900 USD Złóż zapytanie
2025-04-21 2025-05-06 9400 PLN + 1900 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE WYPRAWY:
-       opieka polskiego, licencjonowanego pilota;
-       przeloty Warszawa – Tokio/Osaka - Warszawa;
-       ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 60 000 EUR, bagaż 1000 PLN, składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT; transport: lokalne autobusy, pociągi, busy, taxi itp. (oprócz komunikacji miejskiej w miastach);
-       noclegi: hotele klasy turystycznej (pokoje 2-3 osobowe), w standardzie japońskim na ogół są malutkie.
 
WE WŁASNYM ZAKRESIE:
-       wyżywienie, bilety wstępu, karty na komunikacje miejską (w sumie min. 700 EURO).
 
DODATKOWE INFORMACJE:
-       szczepienie nie są obowiązkowe, lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny;
-       grupa do 12 osób;
-       paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy;
-       zaliczka na wyjazd 4000 zł;
-       szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailemsupertramp@supertramp.pl
 

Galeria