facebook

SuperTramp

NOWY JORK - Wielkie Jabłko - cały świat w jednym miejscu.

NOWY JORK - Wielkie Jabłko - cały świat w jednym miejscu.

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

 KLUBOWICZE – zniżka 5% (od ceny w złotówkach). Plan wyprawy jest autorskim programem BP „Supertramp”.
Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

NOWY JORK – zdaniem niektórych – to stolica świata. Miasto, które można pokochać i znienawidzić jednego dnia. Nowy Jork to ogromny luksus i niewyobrażalna bieda, to religijny i etniczny tygiel, to cały świat w jednym miejscu.
Zapraszamy na pasjonującą wycieczkę do jednego z najciekawszych miast na Ziemi. Odwiedzimy Statuę Wolności, jeden z najbardziej znanych symboli nie tylko Nowego Jorku, ale i całych Stanów Zjednoczonych; poznamy powody i okoliczności wielkich emigracji, odwiedzając muzeum na wyspie Ellis; popłyniemy rzeką Hudson, podziwiając z pokładu statku przepiękną panoramę dolnego Manhattanu. Przespacerujemy się po Battery Park i wkroczymy do Bussines District, podglądając życie w pobliżu Wall Street, jednej z najsłynniejszych ulic świata. Odwiedzimy „Ground Zero”, miejsce upamiętniające zamach na World Trade Center; „utoniemy” w morzu neonów na Times Square, jednym z najbardziej znanych placów na Ziemi.
Wizyta na platformie widokowej Empire State Building lub ONE WORLD OBSERVATORY  ukaże nam panoramę miasta; przespacerujemy się po słynnej Piątej Alei, odwiedzimy najbardziej znane sklepy, zajrzymy do Katedry Św. Patryka i odwiedzimy Rockefeller Center.
Nowy Jork ma jednak znacznie więcej do zaoferowania, niż tylko znane na całym świecie obiekty. Postaramy się poznać prawdziwe oblicze i codzienne życie Nowego Jorku. Wizyta na mszy w jednym z kościołów Harlemu będzie dobrym początkiem – zobaczymy powszednie życie tej afro-amerykańskiej dzielnicy.  Odpoczniemy w Central Parku. Przejdziemy przez zmiejszającą sie  dzielnice włoską – Little Italy; przeniesiemy się na chwilę do Azji, odwiedzając rozrastające sie Chinatown; odwiedzimy polską dzielnicę Greenpoint, i może jeszcze dzielnicę żydowską. Poznając Nowy Jork, nie omieszkamy odwiedzić muzeów, należących do najlepszych na świecie. W Metropolitan Museum of Art poznamy dzieje światowej sztuki, a Muzeum Historii Naturalnej pokaże nam otaczający nas świat i jego powstanie. Przygotowaliśmy tez opcje jednodniowej fakultatywnej wycieczki do Waszyngtonu.
Nowy Jork to miejsce, które choć raz w życiu trzeba zobaczyć – zobacz go z nami!

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Nowego Jorku z przesiadką lub bezpośrednio. Przejazd do hotelu turystycznego, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po okolicy.  Nocleg.

2 DZIEŃ
Ok. 7.30 rano przejazd do Battery Park na dolnym Manhattanie, rejs statkiem po Hudson River na wyspę, na której znajduje się symbol Ameryki – Statua Wolności; później rejs na Ellis Island, gdzie dla milionów imigrantów zaczynała się przygoda z Ameryką: zwiedzanie Muzeum Imigracji, w którym można poznać życie imigrantów, dowiedzieć się skąd przybywali, a także, za niewielką opłatą, odnaleźć przodków, którzy przypłynęli do Ameryki. Powrót na Manhattan i spacer po Wall Street, przy której mieści się Giełda Nowojorska – najważniejsze centrum finansowe świata. Przejście do „Ground Zero” (miejsca upamiętniającego zamach na WTC). Przejazd na 42 Ulicę, zwiedzanie Grand Central Station – dworca kolejowego. Wieczorem wizyta na Times Square – w sercu Manhattanu – gdzie chętni mogą kupić tanie bilety na spektakle teatralne lub koncerty). Nocleg.

3 DZIEŃ
Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, jednego z najwspanialszych muzeów świata. Następnie przejście w okolicę słynnego budynku Dakota Apartaments, w którym mieszkają gwiazdy filmu i estrady; powstał tu także, min., głośny film Romana Polańskiego Dziecko Rosemary. Przed Dakota Apartments  zastrzelono Johna Lennona. Zwiedzanie Central Parku zaczniemy od "Truskawkowych Pól", miejsca poświeconego Johnowi Lennonowi. Wśród stawów i zieleni Central Parku przejdziemy obok imponującego pomnika Króla Jagiełły do Metropolitan Museum of Art, największego muzeum Nowego Jorku, mieszczącego dzieła sztuki z czasów starożytnych po współczesne. Dla chętnych, zwiedzanie niemniej słynnego Guggenheim Museum. Przejazd tramwajem powietrznym na wyspe Roosevelta.Przejazd autobusem przed luksusowy Plaza Hotel i przejście wzdłuż Fifth Avenue, obok najelegantszych sklepów świata, do katedry Św. Patryka. Zwiedzanie kompleksu Rockefeller Center, ze słynnym lodowiskiem wśród wieżowców. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 DZIEŃ
Dla chętnych, którzy interesują się sztuką współczesną, zwiedzanie MOMA – Muzeum Sztuki Nowoczesnej; dla pozostałych, program alternatywny. Przejazd na dolny Manhattan i zwiedzanie: Chinatown, gdzie zobaczymy fragment Azji i zjemy obiad w chińskiej restauracji, oraz Little Italy, kurczącej się dzielnicy włoskiej. W Greenwich Village zwiedzimy dzielnicę artystów i modnych klubów, przypominającą nieco krakowski Kazimierz. Przejazd przed gmach Organizacji Narodów Zjednoczonych – zwiedzanie budynku ONZ (jeśli nie będzie sesji). Empire State Building lub ONE WORLD OBSERVATORY, najwiekszy wieżowiec Nowego Jorku, zwiedzimy w dniu, w którym będzie dobra widoczność. Przejazd na Greenpoint – przyjrzenie się polskiej dzielnicy (możemy zjeść obiad w polskiej restauracji). Nocleg.

5 DZIEŃ
Wizyta w jednym z kościołów Harlemu, dzielnicy afro-amerykańskiej (dla chętnych, możliwość uczestniczenia w tradycyjnej mszy mieszkańców Harlemu, połączonej z koncertem muzyki gospel). Spacer ulicami Harlemu. Po południu przejazd na Brooklyn i spacer bulwarami, z których roztaczają się wspaniałe widoki na dolny Manhattan. Powrót w okolice hotelu, spacer Broadwayem.

6 DZIEŃ
Fakultatywna całodzienna wycieczka do Waszyngtonu (koszt 140 USD od osoby). Zgłoszenie  udziału przy podpisaniu umowy. Wyjazd do Waszyngtonu o godzinie 5.00. Przejazd  ok. 370 km.  Zwiedzamy miejsca wokół National Mall  - jest to wydzielona część parkowa przy której wzniesiono najważniejsze budynki i obiekty w Waszyngtonie. Obecnie National  Mall ma dwie mile długości i ciągnie się na zachód od Kapitolu po rzekę Potomac. Zobaczymy :budynek Kongresu USA, Biały Dom, pomniki:  Lincolna,  Waszyngtona, Wojny Wietnamskiej, Wojny Koreańskiej,  II Wojny Światowej,  zwiedzimy:   National Air and Space Museum i najważniejszy cmentarz w USA Arlington National Cemetery, gdzie zobaczymy min. zmianę warty na grobie Nieznanego Żołnierza. Powrót do Nowego Jorku ok. 22.00. Nocleg. Dla osób pozostałych w NYC - czas wolny na  muzea,  zakupy,  spacer po Central Parku.

7 DZIEŃ
Czas wolny, przeznaczony na zakupy w najlepszych sklepach Manhattanu lub Brooklynu.  Po południu wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

8 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.
 
 
UWAGA: istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia pobytu o kilka dni, w tym celu prosimy o kontakt z biurem przy podpisaniu umowy zgłoszenia

W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota drobne korekty oraz zmiany kolejności zwiedzania, zależne od czynników zewnętrznych (pogoda, sytuacja polityczna, itp.).

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                     

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2020-04-23 2020-04-30 4100 PLN + 730 USD 2 wolne miejsca Zamknięte
2020-10-02 2020-10-09 4100 PLN + 730 USD 4 wolne miejsca Zamknięte
2021-04-26 2021-05-03 4100 PLN + 730 USD Zamknięte
2021-12-10 2021-12-17 4100 PLN + 730 USD Złóż zapytanie
2022-04-30 2022-05-07 4100 PLN + 730 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE WYCIECZKI ZAPEWNIAMY:
- przelot samolotem Warszawa - Nowy Jork – Warszawa (z przesiadką lub bezpośrednio);
-  6 noclegów  w hotelu**,*** ze śniadaniami kontynentalnymi, pokoje 2 osobowe z WC, AC, TV.
- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota;
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 100 000 EUR, bagaż 2000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- minimalna kwota zabezpieczająca (wstępy, posiłki, kartę na metro, taxi) - min. 400 USD. - dopłata do pokoju jednoosobowego 450 USD.  - wniosek wjazdowy ESTA (14 USD) lub wiza do USA (160 USD, tylko dla
osób nieobjętych programem ruchu bezwizowego)

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica, tężec.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: supertramp@supertramp.pl  lub  telefonicznie.
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

UWAGA: Wymagania dotyczące paszportu:
Obywatele krajów objętych Programem Ruchu Bezwizowego ( Polska od 11.11.2019), którzy podróżowali lub przebywali w Iraku, Iranie, Syrii, Sudanie, Libii lub Jemenie 1 marca 2011 lub później nie mogą podróżować lub być wpuszczonym do USA w ramach tego programu osoby takie wymagają posiadania wizy.

Galeria