facebook

SuperTramp

ARGENTYNA CHILE URUGWAJ

ARGENTYNA CHILE URUGWAJ

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

ARGENTYNA  CHILE  URUGWAJ Szlakiem dzienników motocyklowych - Patagonia, Aconcagua
Naszą podróż zaczniemy od kosmopolitycznego Buenos Aires, stolicy Argentyny i tango. Z Buenos ruszymy do Mendozy i Puente del Inca, skąd udamy się na parodniowy trekking pod Aconcaguę – najwyższy szczyt obu Ameryk.

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w PLN). Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”, przy współpracy Doroty Celarskiej i Tomka Tułaka. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Patagonia – licząca tysiące kilometrów kwadratowych kraina, na którą składają się góry, wulkany oraz piaszczyste i lodowe pustynie. Odległa Ziemia Ognista, oblewana przez dwa oceany, Spokojny i Atlantycki, oraz najsłynniejsze Parki Narodowe Ameryki Południowej: Torres del Paine, Los Glaciares. Kolorowe miasta Chile i Argentyny: Buenos Aires, Santiago de Chile, Valparaíso. Najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua. Spokojne miasteczko Colonia de Sacramento w Urugwaju. Naszą podróż zaczniemy od kosmopolitycznego Buenos Aires, stolicy Argentyny i tango. Z Buenos ruszymy do Mendozy i Puente del Inca, skąd udamy się na parodniowy trekking pod Aconcaguę – najwyższy szczyt obu Ameryk. Po górskich przygodach zrelaksujemy się w Santiago de Chile oraz Valparaíso. Następnie przejedziemy do Krainy Jezior (Los Lagos), gdzie będziemy zdobywali szczyt wulkanu Villarrica i odpoczywali nad brzegiem jeziora wśród deszczowych lasów Patagonii. Z Los Lagos przejedziemy słynną pustynną autostradą NR 40 do El Calafate i Parku Narodowego Los Glaciares. To tu znajdują się słynne szczyty Fitz Roy i Cerro Torre – jedne z najtrudniejszych pod względem wspinaczki góry świata. Będziemy wędrować u ich podnóża. Zobaczymy również olbrzymi lodowiec Perito Moreno. Następnie przejedziemy do Chile, gdzie zobaczymy jeden z najsłynniejszych parków Ameryki Południowej – Torres del Paine, pełen majestatycznych gór i turkusowych jezior. W parku udamy się na trekking pod olbrzymi Lodowiec Grey i Wieże. Wreszcie dojedziemy do Ziemi Ognistej – archipelagu wysp, stanowiących najdalej na południe wysuniętą część Południowej Ameryki (stąd już blisko do Antarktydy). Zobaczymy stolicę argentyńskiej Patagonii – Ushuaia. Popłyniemy Kanałem Beagle, podpatrując słonie morskie i pingwiny. Odwiedzimy Park Narodowy Ziemi Ognistej z jego kolorowymi jeziorami i zatokami. Na sam koniec pojedziemy do Colonia de Sacramento w pobliskim Urugwaju, gdzie odpoczniemy przy butelce wina w spokojnej atmosferze miasta i kamienistych plaż. A to wszystko okraszone znakomitymi winami, yerba mate, pysznymi rybami i stekami wołowymi.

PROGRAM :

1 DZIEŃ
Wylot z Warszawy do Buenos Aires z przesiadką w jednym z portów europejskich.

2 DZIEŃ
Przylot do Buenos Aires. Buenos Aires to jedno z największych miast Ameryki Południowej i zarazem jeden z największych portów świata. Zakwaterowanie i zwiedzanie: wizyta w starej, kolonialnej części miasta: San Telmo – artystyczna dzielnica, gdzie odbywają się pokazy tango, pełna starych antykwariatów; Plaza de Mayo - ,,serce kraju” – świętowano na nim wiele wydarzeń i organizowano wiele protestów, widok na Casa Rosada – różową siedzibę rządu; Katedra. Czas wolny. Dla chętnych kolacja w San Telmo, w restauracji z carne asado (grillowaną baraniną lub wołowiną), winami i tangiem. Nocleg w hostelu.

3 DZIEŃ
O świcie przelot do Mendozy. Po przylocie, osoby, które zdecydowały się na trzydniowy trekking pod Aconcaguą, najwyższym szczytem obu Ameryk, nabędą pozwolenia do Parku Narodowego. Popołudniu czterogodzinny przejazd do Puente del Inca w prowincji Mendoza, bazy wypadowej na Aconcaguę. Zakwaterowanie w hostelu lub schronisku górskim. Odpoczynek wśród andyjskich gór. Przygotowania do trekkingu. Nocleg.

4 - 6 DZIEŃ
Do wyboru:
– 2 lub 3-dniowy trekking do bazy pod Aconcagua, „Confluencia” – 3500 m n.p.m. (koszt zezwolenia ok. 100$, wynajem namiotu ok. 25$ / noc). Po drodze bajeczne widoki na Aconcaguę. Noclegi w namiotach bazowych (w bazie jest zaplecze sanitarne), możliwość zakupu ciepłych posiłków (wycieczka z lekkimi plecakami, możliwość zostawienia rzeczy w Puente del Inca);
– 1-dniowa, widokowa wycieczka w Parku Narodowym Aconcagua, Doliną Horcones, szlakiem prowadzącym na szczyt (1-dniowe zezwolenie ok. 25 $).

Dla osób, które nie wybierają się na trekking: dużo odpoczynku , oraz:
– zwiedzanie starego cmentarza andynistów, którzy zginęli podczas wspinaczki (są polskie groby);
– zwiedzanie zabytkowej poczty w zagubionym wśród gór Puente del Inca (ok. 2 $);
– wycieczki piesze starą, zamkniętą już górską linią kolejową.
– ewentualnie wycieczka górska na silnych i wytrzymałych andyjskich mułach (ok. 50 $ dziennie – chęć takiej wycieczki należy zgłosić w Mendozie, aby pilot pomógł zarezerwować muły).

7 DZIEŃ
Poranny wyjazd przez Andy do Santiago de Chile (7–8 godz.). Po drodze mijamy niezapomniane, andyjskie krajobrazy z widokiem na Aconcaguę. Popołudniowy przyjazd do stolicy Chile. Zakwaterowanie i spacer po ulicach starej części miasta. Zakupy i kolacja w wykutej z żelaza hali targowej – Mercado Central (XIX w.). Nocleg w hostelu.

8 DZIEŃ
Wycieczka do Valparaíso, jednego z największych portów Ameryki Południowej (lista UNESCO). Obecnie to mekka artystów, miasto tysiąca kolorów, zapachów i stylów architektonicznych. Przejażdżki kolejkami gondolowymi, które są tutaj ważnym środkiem transportu. Spacer starymi  ulicami dzielnic na wzgórzach, z licznymi punktami widokowymi. Zwiedzanie targowisk z rybami, skorupiakami, przyprawami, owocami oraz zakupy na hali targowej „Mercado Central”.  Zwiedzanie: Fontanny Neptuna, łupu wojennego z wojny z Peru, Muzeum Morskiego (ok. 3 $), placów:  Plaza Sotomayor, Plaza Victoria, Plaza O’Higgins. Dla odważnych kąpiel w oceanie J - woda dość chłodna. Dla mniej odważnych, świetna okazja do poopalania się na piaszczystej plaży. Powrót do Santiago.  Wyjście na piwo do jednego z lokalnych barów, gdzie bawią się miejscowi. Nocleg.

9 DZIEŃ
Zwiedzanie starego centrum Santiago: pałac prezydencki – La Moneda, ostrzelany przez wojska Pinocheta w 1973 r., a potem jego siedziba, Plaza de la Constitución z pomnikami prezydentów, Altar de la Patria – Ołtarz Ojczyzny (wzniesiony na polecenie Pinocheta), Universidad de Chile, San Francisco, najstarszy kościół stolicy pochodzący z 1628 r., Cerro Santa Lucía – wzgórze, na którym założono miasto, obecnie barokowy labirynt fontann, ścieżek, ogrodów i placów, Plaza de Armas (Plac Broni) gdzie znajduje się Katedra, poczta główna – jedno z centrów kulturalnych miasta. Chętni mogą się wybrać na wzgórze San Cristóbal z pięknym widokiem na miasto i sanktuarium Matki Boskiej. Na wzgórze można wejść na piechotę lub wjechać kolejka (ok. 5 $ w obie strony + metro ok. 3$ w obie str.). Nocny przejazd lokalnym autobusem do krainy Los Lagos – krainy indian Mapucze (Araukanie).

10 DZIEŃ
Poranny przyjazd do Pucón. Zakwaterowanie. Podziwianie ogromnego lasu araukariowego w rezerwacie Cañi, drzewa do wysokości 50m żyjące do 1500 lat! W drodze powrotnej możliwość zatrzymania się w knajpce specjalizującej się w sporządzaniu typowych dań Indian Mapucze (ok. 15 $ - warto!).

11 DZIEŃ
Do wyboru:
– trekking do wypełnionego lawą krateru wulkanu Villarrica (trasa na 6–8 godzin bez trudności technicznych, ale po śniegu, biuro turystyczne daje cały sprzęt, 90 $),
– rafting tratwami na rzece Transcura (koszt ok. 60 $, trudności I do II stopnia),
– relaksujące kąpiele w gorących źródłach (ok. 35 $), w okolicach wulkanu,
– jazda konna (ok. 30 $/dzień) i na rowerach (ok. 25 $/dzień) w parkach Villarrica oraz Cañi.

12 DZIEŃ
Bardzo wczesnoporanny przejazd autokarem (z przesiadkami) zchwycającą trasą przez Andy i Park Narodowy Jeziora Huapi do San Carlos de Bariloche. Przekraczanie granicy chilijsko argentyńskiej. Zakwaterowanie. Popołudniowy spacer po mieście. Bariloche jest zwane stolicą "patagońskiej Szwajcarii" i jest jedną ze światowych stolic czekolady. Nocleg w hostelu w Bariloche.

13 DZIEŃ
Dzień do zagospodarowania w Bariloche. Będziemy odpoczywać i delektować się cudownym krajobrazem „krainy jezior”. Wejście lub wjazd kolejką (ok. 20 $) na punkt widokowy jednego z okolicznych wzgórz, np. Cerro Campanario.
Do wyboru:
- rafting rzeką Manso – stopień II, III lub IV (ok. 70-90 $),
- przejazd przepiękną trasą Siedmiu Jezior (ok. 80 $) do miasteczka San Martín,
- samodzielna wycieczka rowerowa w okolicach Bariloche, np. bajeczną trasą Circuito Chico (ok. 25 $).

14 – 15 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd na południe autobusem rejsowym do El Calafate ( ok. 30h jazdy). Jedziemy przez Patagonię i bezludne pustynie tej krainy. W El Calafate jesteśmy po południu drugiego dnia podróży. Zakwaterowanie. Spacer po mieście. Kolacja. Nocleg.

16 DZIEŃ
Wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares, do lodowca Perito Moreno (ok. 75 $). Jest to jeden z nielicznych wciąż powiększających się lodowców na świecie, którego szerokość wynosi 35 km, a wysokość ponad 80 m. Los Glaciares to jeden z najsłynniejszych parków w Ameryce Południowej. Tutaj znajdują się góry: Fitz Roy (3375 m n.p.m.) i Cerro Torre (3133 m n.p.m.), które rzucają wyzwanie najlepszym alpinistom świata. Na terenie parku znajduje się największy (poza strefami polarnymi) lądolód na Ziemi, liczący kilkaset kilometrów długości. Spacer po licznych ścieżkach przy ogromnym lodowcu Perito Moreno. Dla chętnych rejs u podnóża lodowca (ok. 25 $).

17 DZIEŃ
Wycieczka do El Chaltén. Miasto istnieje dopiero od paru dekad. Jest to świetna baza wypadowa w najwyższe góry. Trekking do wyboru: do Laguna Torre (ok. 3h w jedną stronę) z widokiem na Cerro Torre, trekking do Laguna Los Tres (ok. 5h w jedną stronę), z przepięknym widokiem na Cerro Fitz Roy (3375 m n.p.m). Powrót do El Calafate.

18 DZIEŃ
Przejazd do Puerto Natales po stronie chilijskiej (ok. 6h). Odpoczynek, spacer po mieście, nad brzeg jeziora. Zakupy na trekking w parku Torres del Paine. Nocleg.

19-20 DZIEŃ
Dla chętnych dwudniowa wycieczka do Parku narodowego Torres del Paine (ok. 175 $). W parku występują liczne lodowce i kolorowe jeziora, a także monumentalne formacje skalne. Żyje tu wiele gatunków zwierząt, między innymi: guanako, nandu, flamingi i kondory. Podróż autobusem turystycznym do punktów widokowych. Podróż promem. Trekking do czoła lodowca Grey i spacer po malowniczej okolicy. Nocleg na terenie parku w schronisku. Drugiego dnia możliwość kilkugodzinnego trekkingu pod słynne wieże Paine. Powrót do Puerto Natales.

21 DZIEŃ
Poranny wyjazd do Punta Arenas. Zakwaterowanie. Dla chętnych wyjazd na obserwację pingwinów (ok. 40 $). W pobliżu miasta znajduje się liczna kolonia pingwinów Magellana. Po drodze możliwość obserwowania lokalnej fauny: guanako, strusie nandu, kondory. Spacer po mieście. Wizyta na cmentarzu pełnym lokalnej egzotyki. Nocleg w Punta Arenas.

22 DZIEŃ
Wczesnoporanny wyjazd autobusem rejsowym do Argentyny (10–12h). Przeprawiamy się przez Kanał Magellana i dojeżdżamy do miejscowości Ushuaia – stolicy argentyńskiej Ziemi Ognistej, która była krainą Indian Yahgan. Zakwaterowanie i kolacja w jednej z restauracji z owocami morza (np. olbrzymi krab królewski). Nocleg w hostelu.

23 - 24 DZIEŃ
Fakultatywnie rejs po Kanale Beagle (ok. 80 $), wokół wysp Archipelagu Bridges, latarni morskiej Les Eclaireurs i skał pośrodku Kanału, które wraz z zamykającymi go łańcuchami górskimi tworzą przejście między Oceanami: Atlantyckim i Spokojnym. Podczas rejsu zobaczyć możemy słonie morskie, kormorany, pingwiny.Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (ok. 20 $). Spacer pośród południowych lasów. Poznawanie lokalnej przyrody – liczne jeziora, zatoki. Odpoczynek nad Zieloną Zatoką i kolorowym jeziorem Roca. Drugiego dnia wieczorem, po obiadokolacji wylatujemy do Buenos Aires (opłata wylotowa ok. 8 $). Nocleg w hostelu w Buenos Aires. (Alternatywnie wylot następnego dnia rano).

25 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie kolorowej dzielnicy artystów - La Boca. Spacer słynną ulicą El Caminito i po okolicy. Ta słynna portowa dzielnica zawdzięcza swój koloryt inspiracjom malarza Benito Quinquela. Następnie najsłynniejsza nekropolia w Ameryce Południowej – Recoleta z grobowcami w formie pałaców, miejsce spoczynku argentyńskiej elity (m.in. Evita Peron). Czas wolny. Zakupy, kolacja z carne asado i argentyńskim winem, tango, odpoczynek.

26 DZIEŃ
Fakultatywna wycieczka promem przez Río de la Plata do Colonia del Sacramento (ok. 100 $) w Urugwaju. Zwiedzanie spokojnej, portugalskiej Colonii z białą latarnią morską i starym układem brukowanych ulic. Jedyny w Urugwaju obiekt na liście UNESCO. Wieczorny powrót promem. Nocleg w hostelu .

27 DZIEŃ
Popołudniu wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów europejskich.

28 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

*Możliwość przedłużenia wyjazdu o dodatkowe 4 dni: 
WODOSPADY IGUAZU

Koszt: 415 USD – przejazd autobusem rejsowym.

1 DZIEŃ
Wyjazd do Puerto Iguazu autobusem rejsowym z Buenos Aires (16-18h).
2 DZIEŃ
Wczesny, poranny przyjazd. Zwiedzanie argentyńskiej strony wodospadów m.in. największego zwanego Gardzielą Diabła (ok. 30 $). Wodospady Iguazu tworzy 275 wodospadów na długości 2,7 km. Dwie trzecie wodospadów znajduje się w Argentynie. Wodospady są wpisane na listę UNESCO. Spacer licznymi ścieżkami spacerowymi. Krótki rejs na wyspę San Martín. Przygotujmy się na kąpiel pod jednym z wodospadów. Możliwość podpłynięcia łodzią pod największe wodospady (mokra impreza! Ok. 20 $).
3 DZIEŃ
Przekroczenie granicy z Brazylią. Zwiedzanie brazylijskiej strony wodospadów (ok. 30 $). Imponujący widok na Gardziel Diabła i inne wodospady. Wieczorny wyjazd do Buenos Aires.
4 DZIEŃ
Przyjazd do Buenos Aires.

 

* jeśli w programie jest adnotacja "do wyboru "– oznacza to wycieczkę fakultatywna organizowana przez miejscowe biuro.

*  W powyższym programie mogą nastąpić zmiany – w zależności, np. od rozkładów jazdy lokalnej komunikacji i innych czynników zewnętrznych (pogoda, sytuacja polityczna itp.) – pozostające w gestii pilota.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty biletów wstępu i opłat za imprezy fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                          

 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2017-11-13 2017-12-10 8950 zł + 1350 USD lista rezerwowa Zamknięte
2018-01-20 2018-02-16 8950 zł + 1350 USD Zamknięte
2018-11-15 2018-12-15 8950 zł + 1350 USD brak miejsc Zamknięte
2019-02-01 2019-02-27 8950 PLN + 1350 USD 3 wolne miejsca Zamknięte
2019-11-08 2019-12-06 8950 PLN + 1350 USD 1 wolne miejsce Zamknięte
2020-01-31 2020-02-27 8950 PLN + 1350 USD Zamknięte
2020-11-16 2020-12-14 8950 PLN + 1350 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY:
– opiekę polskiego, licencjonowanego pilota,
– ubezpieczenie NNW i KL 30 000 EURO
– środki transportu: samoloty (z opłatami lotniskowymi), lokalne autobusy, autobusy miejskie, itp. za wyjątkiem transportu w czasie wycieczek fakultatywnych;
– noclegi , hostele i guesthausy. Częste sale wieloosobowe w hostelach/schroniskach. Istnieje możliwość dopłat do pokojów jedno/dwuosobowych (jeżeli są dostępne w danym miejscu).

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- Wycieczki fakultatywne. W nawiasach podane są orientacyjne ceny wycieczek. Podane ceny obejmują bilety wstępu i transport podczas wycieczki fakultatywnej (w sumie min. 700 USD);
- Wyżywienie (ok. 15 do 20 $ dziennie), oraz opłaty za lokalnych przewodników, opłaty wylotowe (w sumie min. 700 USD);

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: info@supertramp.pl
lub telefonicznie.
- grupa do 11 osób.
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.

Galeria