facebook

SuperTramp

AUSTRALIA + TASMANIA

AUSTRALIA + TASMANIA

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

AUSTRALIA – wyprawa trampingowa.
Warszawa – Sydney – Tasmania – Melbourne – Yarra Valley – Great Ocean Road – Adelaida – Flinders Ranges – Coober Pedy – Uluru Kata Tjuta – Kings Canyon – Darwin – Kakadu – Cairns – Wielka Rafa Koralowa – Sydney – Warszawa.

UWAGA: Program można połączyć z Nową Zelandią.

Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”, przy współpracy Urszuli Drabikowskiej. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

PROGRAM:

1 DZIEŃ
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z Warszawy do Sydney, z przesiadką w Europie i najprawdopodobniej także z międzylądowaniem w Azji.

2 DZIEŃ
Tracimy godziny z powodu zmiany stref czasowych; dalsza podróż.

3 DZIEŃ
Przylot do Sydney. Zakwaterowanie w centrum miasta i odpoczynek po długiej podróży. Zwiedzanie najważniejszych obiektów Sydney: Sydney Opera House, Circular Quay, Sydney Harbour, Muzeum Australijskie (ok. 12 AUD), Katedra św. Marii. Dla chętnych, przejazd wieczorem miejskim autobusem na słynną plażę Bondi Beach. Spacer po plaży i impreza zapoznawcza w jednym z barów na Bondi. Powrót do centrum. Nocleg w Sydney.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd promem na plażę Manly (14 AUD) – z przepięknym widokiem na most Sydney Harbour. Spacer z Manly do Shelly Beach, plażowanie. Później przejazd monorailem (ok. 5 AUD) przez centrum oraz zwiedzanie Circular Quay. Wieczorem przelot do Hobart, historycznej stolicy Tasmanii. Nocleg w Hobart (alternatywnie wylot następnego dnia rano).

5 DZIEŃ
Przejazd wzdłuż poszarpanej linii brzegowej Morza Tasmańskiego do Port Arthur, spokojnej wioski, będącej miejscem osadnictwa zesłańców w Australii (lista UNESCO). Zwiedzanie ruin zabytku. Dla chętnych krótka wycieczka statkiem po basenie portowym, w celu spojrzenia na ten historyczny zabytek od strony morza (32 AUD). Powrót do Hobart, nocleg.

6 DZIEŃ
Przejazd na tereny zachodniej Tasmanii, stanowiące prawdopodobnie najdzikszy i najmniej skażony przez cywilizację obszar Australii. Po drodze przystanek przy wodospadach Nelson oraz w unikalnej górniczej wiosce Queenstown. Nocleg w Strahan, miasteczku portowym.

7 DZIEŃ
Dzień poświęcony zwiedzaniu okolic górzystego Parku Narodowego Cradle Mountain, znajdującego się na obszarze Tasmanian Wilderness i wpisanego na listę UNESCO. Krótki treking pośród alpejskich krajobrazów do Jeziora Dove, w tle ujrzymy charakterystyczny szczyt Cradle Mountain,  (1545 m n.p.m.) symbol parku. Późnym popołudniem przejazd do Launceston, nocleg.

8 DZIEŃ
Dla chętnych wycieczka do browaru James Boags i degustacja piwa (18 AUD), a także wycieczka do Launceston Cataract Gorge (13 AUD), położonego w centrum miasta. Wieczorem przejazd do Parku Narodowego Freycinet, nocleg w Bicheno.

9 DZIEŃ
Wschodnie wybrzeże Tasmanii posiada liczne wielokilometrowe plaże z białym piaskiem, a morze jest w intensywnym kolorze akwamaryny. Rano długa przechadzka po plaży Wineglass Bay. Ten spacer przy pewnej dozie szczęścia daje szansę spotkania się z australijską fauną, taką jak: wallabies, wombaty i tasmanskie diabły. Po spacerze przejazd do Hobart, historycznej stolicy Tasmanii. Hobart leży u stóp góry Wellington, na którą się wybierzemy, aby podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Zwiedzanie Salamanca Place, na które składa się szereg wspaniałych, wzniesionych z piaskowca budynków przemysłowych w stylu epoki gregoriańskiej (XIX w.), obecnie przerobionych na kafejki, galerie sztuki i sklepy z wyrobami rzemieślniczymi. Nocleg w Hobart.

10 DZIEŃ
Poranny przelot do Melbourne. Zakwaterowanie w centrum. Wyjazd do winiarni w malowniczej Yarra Valley (ok. 40 km od miasta). Będziemy podróżować wśród wzgórz porośniętych winoroślami, przez zaciszne doliny oraz okolice pełne bujnej, dzikiej roślinności. Degustacja win. Powrót do Melbourne późnym popołudniem. Spacer po zaułkach Melbourne, niewpisanych w turystyczną mapę miasta, a stanowiących enklawy sztuki alternatywnej oraz miejsca pełne unikalnych galerii, kafejek i ukrytych barów. Nocleg w Melbourne.

11 DZIEŃ
Poranne zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta: Federation Square, National Shrine of Remembrance, królewskich ogrodów botanicznych. Przejażdżka darmowym tramwajem „city circle” – najstarszym tramwajem stanu Wiktoria. Możliwość wejścia na Eureka Sky Tower (19 AUD). Wyjazd do Torquay (alternatywnie inne miasteczko). Nocleg.

12 DZIEŃ
Z samego rana wyruszamy na Great Ocean Road, która wraz z położonymi przy niej parkami narodowymi jest jedną z najbardziej malowniczych dróg świata. Podczas podróży zobaczymy ogromne klify, wzburzone fale, spokojne zatoki, bujne lasy deszczowe (Cape Otways) oraz fascynującą dziką przyrodę. Oglądanie, m.in. Dwunastu Apostołów (naturalnych kolumn z wapienia) i Bells Beach. Nocleg w Warrnambool (lub w okolicy).

13 DZIEŃ
Ciąg dalszy przejazdu wzdłuż Great Ocean Road. Przejazd do Adelaidy przez Limestone Coast do Parku Narodowego Naracoorte. W Naracoorte zwiedzimy jaskinie (lista UNESCO, 22 AUD). Zespół 26 jaskiń to raj dla archeologów. Odkryto w nich ponad 45 tysięcy różnych skamieniałości ssaków, co czyni te jaskinie jedną z najbogatszych, o ile nie najbogatszą, skarbnicą paleontologiczną świata. Przejazd do Adelaidy, zwiedzanie miasta, m.in. Adelaide Central Markets i katedry St Francis Xavier. Nocleg w Adelaidzie.

14 DZIEŃ
Bardzo wcześnie rano wyjazd do Coober Pedy. Podczas całodziennej podróży przystanek w Port Germein i nad Lake Hart, które wygląda jak zamarznięte jezioro, ale w rzeczywistości jest taflą soli. W Coober Pedy wydobywa się najcenniejsze i najdroższe na świecie opale. Większość miejscowych mieszka pod ziemią, w specjalnie wykutych jaskiniach. Impreza w jednym z podziemnych barów. Nocleg w Coober Pedy pod ziemią.

15 DZIEŃ
Rano zwiedzanie: kościół Św. Piotra i Pawła, serbskiej cerkwi, Catacomb Church, podziemnej galerii sztuki oraz The Breakaways i Moon Plain, „Księżycowej Równiny” – to tu kręcono kultowy film Mad Max. Z obszarem tym związana jest zarówno bogata historia aborygeńska, jak i też europejska.
Po zwiedzaniu przejazd do Uluru (Ayers Rock), jednego z symboli Australii. W drodze do Uluru będziemy mijać Górę Conner (podobną do Uluru), oraz spotkamy się z interesującym fenomenem, jakim są „dust devils”, czyli unoszące kurz i piasek wiry powietrzne, a także z pustynnymi minitornadami. Nocleg w Uluru.

16 DZIEŃ
Pobudka o 4-tej rano. Spacer dookoła Uluru – świętej góry Aborygenów (lista UNESCO). Po spacerze wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej Uluru, a później zwiedzanie Kata Tjuta/Olgas – grupy 30 monolitów, znajdujących się w pobliżu Uluru. Nocleg w Uluru.

17 DZIEŃ
Przejazd do Kings Canyon, jednej z najniezwyklejszych naturalnych formacji terenu znajdującej się w Północnym Terytorium Australii. Dzień poświęcimy na spacery wśród kopuł i szczytów kanionu, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki. Nocleg w Kings Canyon.

18 DZIEŃ
Przejazd do Alice Springs, „środka kontynentu”. Zwiedzanie stacji telegraficznej znajdującej niedaleko Alice, i spacer po Anzac Hill. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Alice.

19 DZIEŃ
Przelot do tropikalnego Darwin, zakwaterowanie, odpoczynek. Wyjście wieczorem do Darwin Harbour i jednego z jego licznych barów. Nocleg w Darwin.

20 DZIEŃ
Przejazd do jednego z najpiękniejszych parków Australii – Kakadu National Park (lista UNESCO), z unikalną florą i fauną, a także aborygeńskimi malowidłami naskalnymi w miejscowościach Nourlangie i Andbangbang Billabong. To tutaj, m.in., kręcony był film Krokodyl Dundee. Wieczorem podziwianie zachodu słońca na Ubirr Rock. Nocleg w Gagudju Cooinda (Kakadu).

21 DZIEŃ
Wczesnym rankiem fakultatywny rejs po rzece Yellow Water Billabong (ok. $98). Będziemy mogli zobaczyć krokodyle oraz wiele spośród 60 gatunków tutejszych ptaków. Po rejsie zwiedzanie Warradjan Aboriginal Cultural Centre (Centrum Kultury Aborygenów). Powrót do Darwin. Nocleg.

22 DZIEŃ
Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Litchfield, 120 km od Darwin. Spacery do Wangi i Florence Falls, gdzie można się wykąpać w stawach i podziwiać piękne wodospady. Powrót do Darwin, nocleg.

23 DZIEŃ
Przelot do Cairns, którego tropikalny klimat będzie sprzyjał wypoczynkowi. Zakwaterowanie, czas wolny, a wieczorem impreza dla chętnych. Nocleg w Cairns.

24 DZIEŃ
Wypoczynek w Cairns lub wycieczka fakultatywna katamaranem na Wielką Rafę Koralową (Great Barrier Reef, ok. 170 AUD), zaliczaną do największych cudów świata (lista UNESCO). Możliwość nurkowania – będziemy mieli okazję spotkać żółwie morskie, przyjrzeć się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych oraz popływać w otoczeniu wielu kolorowych rybek. Nocleg w Cairns.

25 DZIEŃ
Wycieczka do lasu deszczowego Daintree (lista UNESCO) i Cape Tribulation niedaleko Cairns. Po drodze przystanek w Kurandzie i przejazd kolejką (Kuranda Scenic Railway) przez las deszczowy. Nocleg w Cairns.

26 DZIEŃ
Czas wolny na wypoczynek/nurkowanie. Wieczorem impreza pożegnalna. Nocleg.

27 DZIEŃ
Przejazd na lotnisko. Wylot z Cairns do Europy, z przesiadką na jednym z australijskich lotnisk, a najprawdopodobniej także azjatyckich.

28 DZIEŃ
Przylot do Warszawy (przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych).
 
* W powyższym programie mogą nastąpić nieznaczne zmiany – w zależności np. od rozkładów jazdy lokalnej komunikacji, dostępności noclegów, rozkładów lotów i innych czynników zewnętrznych – pozostające w gestii pilota.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty biletów wstępu i opłat za imprezy fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.
* AUD - dolary australijskie

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                             

 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-10-23 2024-11-19 22000 PLN + 2600 USD 3 wolne miejsca Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY
- opiekę polskiego licencjonowanego pilota/kierowcy;
- przeloty (bilety lotnicze wraz z wszystkimi opłatami): Warszawa – Sydney, Cairns - Warszawa, Sydney – Hobart, Hobart – Melbourne, Alice Springs – Darwin, Darwin – Cairns.
- samochód na całej trasie po Australii, bilety komunikacji miejskiej (Sydney, Melbourne) oraz prom na Manly;
- noclegi zgodnie z opisem podanym w programie: hostele/motele (pokoje 2,3,4,6 osobowe);
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 150 000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT.

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- wyżywienie;
- promesa wizy australijskiej (darmowa) (szczegółowe informacje jak się ubiegać o promesę  - w biurze
   Supertramp);
- bilety wstępów;
- inne własne wydatki własne (w sumie min. 1500 AUD).

DODATKOWE INFORMACJE:
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny;
- grupa do 11 osób;
-  paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
- szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem supertramp@supertramp.pl lub telefonicznie.

Galeria