facebook

SuperTramp

NOWA ZELANDIA

NOWA ZELANDIA

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

fot. Piotr Michoński

UWAGA: Program można połączyć z AUSTRALIĄ.

KLUBOWICZE – zniżka 5 % (od ceny w PLN). Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc.

PROGRAM:

DZIEŃ 1
Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot z Warszawy do Auckland, z przesiadkami w europejskim i azjatyckim porcie lotniczym. 
DZIEŃ 2
Tracimy godziny z powodu zmiany stref czasowych; dalszy przelot.
DZIEŃ 3
Przylot do Auckland w Nowej Zelandii – Miasta Żagli, położonego przepięknie u stóp wygasłego wulkanu Eden. Zakwaterowanie w hostelu, odpoczynek po długiej podróży. Spacer dzielnicą portową, gdzie się znajduje wiele interesujących zabytków okresu kolonialnego. Możliwość wjazdu na szczyt Sky Tower (35 NZD), najwyższej budowli południowej półkuli Ziemi – 328 m wysokości!. Nocleg w Auckland.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Lasu Waipoua, słynącego z drzew kauri (agatis nowozelandzki). W drodze do Waipoua przystanek w Matakohe i zwiedzanie muzeum (25 NZD), w którym poznamy historię użytkowania drewna kauri w czasach pionierskich. Dorosłe drzewo kauri, a najstarsze mają 2000 lat, może osiągnąć wysokość 60 m i mieć 5 m średnicy! Po południu wizyta w Waitangi (30 NZD), gdzie w 1840 r. podpisano słynny traktat między angielskimi kolonizatorami, a przedstawicielami ok. 500 plemion maoryskich, będący dokumentem założycielskim nowego państwa – to kamień milowy w historii Nowej Zelandii. Zwiedzanie, m.in., Treaty House, maoryskiego domu powitalnego i wojennych canoe. Nocleg w Paihia nad Bay of Islands.
DZIEŃ 5
Bay of Islands. Fakultatywny rejs po zatoce (ok. 145 NZD), wśród blisko 144 malowniczych wysepek. Mamy szansę spotkać delfiny, pingwiny i innych przedstawicieli morskiej fauny. Po południu przeprawa promem do Russel, uważanego za pierwszą nieformalną stolicę Nowej Zelandii; odwiedzimy, m.in., Christ Church, najstarszy kościółek w kraju. Obecne Russel to niewielkie miasteczko, pełne sympatycznych knajpek i sklepików z pamiątkami. Wieczorny powrót do Paihia, nocleg.
DZIEŃ 6
Poranny przejazd do Waitomo i zwiedzanie jaskiń, w których żyją robiące nieprawdopodobne wrażenie świecące owady (64 NZD). Będziemy je podziwiać idąc, ale także płynąc łodzią podziemną rzeką Waitomo. Oprócz nowozelandzkich świetlików, w jaskiniach występują przepiękne formy naciekowe.Przejazd do Rotorua, ważnego ośrodka kultury Maorysów, uważanego także za najważniejsze miejscewystępowania zjawisk geotermalnych. Wieczorem pokaz kultury maoryjskiej w Te Pa Tu Maori Village (250 NZD), gdzie poznamy maoryskąsztukę walki, rytuały i tradycje, weźmiemy udział w występie wokalno-tanecznym, a następnie skosztujemy tradycyjnego posiłku hāngi. Nocleg w Rotorua.
DZIEŃ 7
Nad ranem wizyta w Parku Termalnym Wai-O-Tapu (33 NZD), będącym niezwykłą krainą gejzerów, gorących i zimnych źródeł, wulkanicznych kraterów, wulkanów błotnych oraz różnokolorowych jeziorek. Powrót do Rotorua, gdzie w Rotorua Museum zapoznamy się z bogatą historią Maorysów i dziejami regionu (30 NZD), oraz odwiedzimy uroczy anglikański kościół St. Faith. Wieczorem można zaznać rozkoszy, relaksując się w gorących źródłach Polynesian Spa (od 27 NZD).  Nocleg w Rotorua.
DZIEŃ 8
Przejazd do Taupo, gdzie znajduje się największe jezioro Australazji; po krótkim postoju obejrzymy wodospady Huka.  Dla żądnych mocnych wrażeń, rafting na rzece Tongariro (120 NZD). Wyjazd w stronę Parku Narodowego Tongariro (Lista UNESCO), będącego jednym z najstarszych parków narodowych na świecie (1887 r.); nocleg.
DZIEŃ 9
Wcześnie rano wyprawimy się na całodniowy trekking po parku narodowym szlakiem „Tongariro Crossing”, biegnącym u stóp zapierających dech w piersiach wulkanów Ruapehu (2797 m n.p.m.), Ngauruhoe (2291 m n.p.m.) i Tongariro (1968 m n.p.m.). Tongariro jest krainą silnych geograficznych kontrastów – ośnieżone wulkany, chaotycznie rozrzucone języki lawowe, lodowce, gorące źródła, aktywne kratery i szmaragdowe jeziora sprawiają, że miejsce to można uznać za jedno z najpiękniejszych na świecie. Wieczorem lizanie ran, masaż mięśni, cierpienie… :). Nocleg w Tongariro.
DZIEŃ 10
Nad ranem wyjazd do Wellington. „Welli” to stolica Nowej Zelandii, uroczo położone miasto, tętniące pozytywną energią, stanowiące konglomerat wiktoriańskich willi i nowoczesnej zabudowy. Krótki spacer po dzielnicy portowej; obejrzymy budynki rządowe i parlament. Po południu przeprawa promem na Wyspę Południową do Picton, leżącego nad Marlborough Sounds – cieśniny  to rozległy akwen, upstrzony górzystymi wysepkami (górski teren, zalany przez ocean). Podczas ok. 4-godzinnego rejsu między licznymi wysepkami mamy szansę zobaczyć ścigające się z nami delfiny i albatrosy. Przejazd do Nelson, nocleg.
DZIEŃ 11
Przejazd do Parku Narodowego Abel Tasman. Zwiedzimy bajkowe wybrzeże, płynąc najpierw taksówką wodną do Anchorage (47 NZD, a potem wrócimy pieszo wzdłuż poszarpanej linii brzegowej Zatoki Tasmana, podziwiając lazurową wodę Zatoki Torrent, 800-letnie – niekiedy – potężne drzewa rimu, wielkie paprocie drzewiaste i orchidee. Nocleg w Nelson.
DZIEŃ 12
Przejazd do Punakaiki, gdzie będziemy podziwiać Pancake Rocks (Skały Naleśnikowe), niezwykłe formy skalne, przypominające stosy naleśników, oraz tzw. blowholes – otwory w skałach, przez które tryskają morskie fontanny. Odbędziemy dwu-trzygodzinny spacer jednym ze szlaków przez gęsty las tropikalny w Parku Narodowym Pororari. Przejazd do Franz Josef na skraju Parku Narodowego Westland (Lista UNESCO), nocleg.
DZIEŃ 13
Lodowiec Franz Josef jest najbardziej stromym i najszybciej się poruszającym lodowcem w Nowej Zelandii. Liczący sobie blisko 7 tysięcy lat masywny blok lodu o długości 12 km, spływający niczym lodowa rzeka, odcina się wyraźnie od tropikalnych lasów. Możliwość odbycia fakultatywnych wycieczek do lodowców: Fox Glacier lub Franz Josef Glacier. Trekkingi różnią się stopniem trudności, wymaganym sprzętem, który trzeba wypożyczyć, ceną (60-400 NZD) i wrażeniami. Można się też wybrać jedynie do języka lodowca i na rekreacyjne spacery po okolicy. Dla chętnych, możliwość odwiedzenia lokalnych basenów termalnych (23 NZD). Nocleg we Franz Josef.
DZIEŃ 14
Przejazd do Te Anau. Po drodze będziemy mijać ośnieżony szczyt Aspiring, zwany Matterhornem Południa (3033 m n.p.m., Lista UNESCO), a także Queenstown, najpopularniejszy kurort Wyspy Południowej, położony nad jeziorem Wakatipu. Kilkugodzinny odpoczynek w przyrodniczo pięknej okolicy, a następnie przejazd do Te Anau, bazy wypadowej do Milford Sound. Nocleg.
DZIEŃ 15
Milford Sound (Lista UNESCO), to 20-kilometrowej długości fiord w Parku Narodowym Fjordland, w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej. Wyrzeźbiony przez lodowiec fiord zalewają obecnie wody Morza Tasmańskiego, tworząc iście czarodziejski krajobraz. Ściany fiordu wznoszą się na wysokość 1200 m, czyniąc z niego jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Rejs statkiem po fiordzie (ok. 120 NZD). Alternatywnie, dla bardziej aktywnych, możliwość, wyprawy kajakowej. Po południu wyruszymy na wspinaczkę na niezbyt wysoki szczyt Key Summit (918 m n.p.m.), gdzie czeka na nas zachwycający widok na panoramę gór Humboldt i Darran. Po drodze zobaczymy różnorodną rodzimą roślinność: las bukowy, podalpejskie tereny krzaczaste, a także górskie stawy oraz wiele gatunków ptactwa, m.in., kea, sikorę nowozelandzką i rudzika.  Powrót na nocleg do Te Anau.
DZIEŃ 16
Przejazd do Oamaru; po drodze oglądanie Moeraki Boulders – wielkich, „diabelskich”, kulistych głazów, leżących wzdłuż plaży Koekohe. Oamaru: zwiedzanie historycznego miasteczka z XIX-wieczną wiktoriańską zabudową, ale przede wszystkim wizyta w pobliskiej kolonii pingwinów żółtookich oraz pingwinków małych (najmniejszych na świecie, mających do 40 cm wzrostu, i ważących maks. 1 kg). Nocleg w Oamaru.
DZIEŃ 17
Przejazd do wioski Mount Cook, leżącej u podnóża najwyższej góry Nowej Zelandii o tej samej nazwie (3754 m n.p.m., Lista UNESCO). W zależności od pogody, będziemy mieć niezwykłą okazję by zanocować w małej chatce (backcountry hut), która leży na naszej trasie „Sealy Tarns”. Chatki te zbudowano w Nowej Zelandii na odludziu, specjalnie na potrzeby pieszych podróżników, by mogli odpocząć i znaleźć w nich w nocy schronienie (takich chatek jest w Nowej Zelandii ponad 900).  Przedzieranie się przez gęste alpejskie krzaki i wspinaczka po stromym zboczu (1000 m) będą nie lada wyzwaniem. Z chatki można dostrzec lodowiec Hooker, pionowe gołe urwiska oraz najwyższe szczyty Nowej Zelandii (Mt. Cook 3754 m n.p.m., Mt. Sefton 3151 m n.p.m. i Mt. Thompson 2642 m n.p.m.). Nocleg w Mueller Hut (gdzie warunki sanitarne są bardziej niż skromne). Alternatywnie, możemy poświęcić cały dzień na zwiedzanie terenu wokół Góry Cooka lub udać się na krótsze, ale równie atrakcyjne spacery po okolicy.  Nocleg w Mt. Cook.
DZIEŃ 18
Przejazd do jeziora Tekapo. Zwiedzanie skromnego kamiennego kościółka Dobrego Pasterza, skąd rozpościerają piękne widoki na jezioro Tekapo i okoliczne góry. Przejazd do miasta Christchurch, drugiego co do wielkości miasta Nowej Zelandii. Spacer pięknymi uliczkami o kolonialnej zabudowie. Nocleg.
 DZIEŃ 19
Pożegnanie Nowej Zelandii, przejazd na lotnisko w Christchurch, skąd polecimy, z przesiadkami, do Polski.
 DZIEŃ 20
W zależności od czasu wylotu, przylot do Warszawy.

* W powyższym programie mogą nastąpić nieznaczne zmiany – w zależności, np. od rozkładów jazdy lokalnej komunikacji, dostępności noclegów, rozkładów lotów i innych czynników zewnętrznych – pozostające w gestii pilota.
* W nawiasach podano ważniejsze koszty biletów wstępu i opłat za imprezy fakultatywne; są to ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

                                                                                                                                                                                   
 

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2023-01-31 2023-02-20 15900 PLN + 1950 USD Zamknięte
2023-11-22 2023-12-11 15900 PLN + 2100 USD lista rezerwowa Zamknięte
2024-01-28 2024-02-16 15900 PLN + 2100 USD Zamknięte
2024-11-21 2024-12-10 15900 PLN + 2100 USD Złóż zapytanie
2025-01-28 2025-02-16 15900 PLN + 2100 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

 

ZAPEWNIAMY W CENIE WYPRAWY
- opieka polskiego licencjonowanego pilota
- przeloty zgodne z programem:
- transport na całej trasie wynajetym busem;
- noclegi zgodnie z opisem podanym w programie: hostele/motele/domki
kempingowe (pokoje 2,3,4,6 osobowe);
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 100000 EUR, bagaż 2000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
- wyżywienie;
- bilety wstępów, lokalne rejsy itp.;
- fakultatywne i inne własne wydatki własne;
- elektroniczny wniosek wjazdowy do Nowej Zelandii EZeTA (47 NZD)
- (w sumie minimum 1000 USD).

DODATKOWE INFORMACJE:
- zaliczka na wyprawę 4000 zł;
- szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica
tężec, polio, dur brzuszny;
- grupa do 11 osób;
- paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy;
- szczegółowe info przedwyjazdowe wysyłamy ok. 2 tygodnie przed wyprawą,
informacje dot. wyjazdu omawiane są również w biurze, e-mailem lub
telefonicznie.

Galeria