facebook

SuperTramp

LAOS - KAMBODŻA

LAOS - KAMBODŻA

PROGRAM TERMINY INFORMACJE PRAKTYCZNE GALERIA

Program

Wyprawa jest autorskim programem BP „Supertramp”. Zapisy do miesiąca przed wyjazdem lub do wyczerpania wolnych miejsc. W przypadku zgłoszenia się 5 osób, terminy dowolne.


PROGRAM:

1 DZIEŃ

Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie i przelot do Bangkoku.


2 DZIEŃ
Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w dzielnicy globtroterów, w okolicy Khao San. Odpoczynek, a wieczorem - aklimatyzacja podczas imprezy zapoznawczej w jednym z barów na Khao San, ewentualnie, masaż relaksacyjny. Nocleg.


3 DZIEŃ
Transfer na lotnisko i przelot do Luang Prabang w północnym Laosie. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Następnie spacer po miasteczku, położonym w urzekająco pięknej scenerii wapiennych wzgórz; część zabudowy znajduje się na półwyspie wcinającym się pomiędzy prawy brzeg Mekongu i rzekę Nam Khan. Luang Prabang wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO ze względu na harmonijne połączenie różnych tradycji i stylów architektonicznych w doskonale zachowanej zabudowie. Wieczorem wizyta na lokalnym bazarze, tzw. Nocnym Markecie, gdzie można kupić m.in. tradycyjne rękodzieło, skosztować jednych z najpyszniejszych w Azji, pieczonych ryb, a także, spróbować jednego z najlepszych regionalnych piw – Beer Lao.


4 DZIEŃ
Zwiedzanie najbardziej znanej atrakcji turystycznej Laosu i dawnej stolicy kraju – Luang Prabang; tradycyjna (laotańska) i kolonialna architektura; liczne, buddyjskie świątynie, m.in. Wat Xieng Thong, Wat Wisunalat; znajdujące się w centrum miasta wzgórze Phu Si (ok. 100 m) zwieńczone złotą stupą Wat Chomsi; Pałac Królewski z najbardziej czczonym w Laosie pozłacanym posągiem Buddy Phrabang (słynny wizerunek Buddy z ułożeniem dłoni w geście – abhajamudra, wyrażającym brak lęku). Wycieczka tuk-tukami (autorikszami) do magicznych, kaskadowych wodospadów Kuang Si (ok. 8 USD); na miejscu możliwa jest przejażdżka na słoniach. Nocleg w Luang Prabang.


5 DZIEŃ
Poranny przejazd busem przez sielankowy krajobraz gór i wiosek do Phonsavan – tzw. Równiny Dzbanów (Lista UNESCO). Popołudniu zwiedzanie tej jednej z największych zagadek archeologicznych świata – skupiska tysięcy kamiennych, gigantycznych dzbanów, najprawdopodobniej urn, których powstanie datuje się na okres między V w. p.n.e. a II w. n.e., stanowiących pozostałość po bardzo mało znanym ludzie należącym do grupy językowej mon-khmer. Obecnie znanych jest ok. 400 stanowisk archeologicznych, ale tylko niektóre z nich można zwiedzić (pozostała część nie została jeszcze rozminowana z tysięcy niewybuchów pocisków i bomb kasetowych, pozostałych po wojnie wietnamskiej).


6 DZIEŃ
Przejazd do Vang Vieng w środkowym Laosie, malowniczo położonego miasteczka nad rzeką Nam Song pośród pięknych, krasowych wzgórz. Zakwaterowanie, a potem, podziwianie zachodu słońca nad rzeką. Wieczór w jednym z licznych klubów lub barów w Vang Vieng.


7 DZIEŃ
Dzień odpoczynku. Dla chętnych, spływ kajakami górską rzeką Nam Song, pływanie na dętkach po jaskiniach (ok. 15 USD) lub wycieczka na rowerach po okolicznych wioskach (ok. 5 USD). Nocleg.


8 DZIEŃ
Przejazd do Vientian, stolicy Laosu. Zwiedzanie miasta, po którym poruszamy się busem; m.in. Wielka Stupa, Patuxai - znajdująca się w centrum miasta tzw. Brama Zwycięstwa, dedykowany pamięci laotańskich żołnierzy walczących o niepodległość kraju, Wat Si Saket ‒ świątynia z tysiącami posążków Buddy. Wieczorny spacer po Nocnym Markecie nad brzegiem Mekongu.


9 DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd busem do miejscowości Bang Kong Lo, najbliżej położonej wioski przy jaskini Kong Lor. Zwiedzanie jednego z najbardziej spektakularnych kompleksów jaskiń na świecie. Przepłynięcie odcinka o długości 7,5 km podziemną rzeką Hin Boun, przepływającą pod wapienną górą (ok. 7 USD). Występujące tu liczne formacje skalne oraz potężne komnaty osiągają wysokość 100 metrów i 90 m szerokości. Możliwość zażywania kąpieli w jednej z lagun przy wejściu do jaskini. Powrót tą samą trasą do wioski. Nocleg w jednym z laotańskich „home stay’s”.


10 DZIEŃ
Spacer po wiosce (szansa na zaobserwowanie scen z życia codziennego miejscowej ludności oraz zanurzenie się w klimacie odwiedzanego miejsca) a wczesnym popołudniem przejazd do leżącego nad brzegiem Mekongu Savannakhet, drugiego co do wielkości miasta w Laosie.


11 DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd do Pakse a następnie do hinduistycznych ruin leżących u podnóża góry Phu Kao – świątyni Wat Phu (Lista UNESCO), uważanej za jeden z najstarszych kompleksów archeologicznych (V-XIII w. n.e.) w południowym Laosie. Popołudniu przejazd na Don Det, wyspę określaną jako „światowa stolica lenistwa”. Udamy się do fascynującego regionu w Laosie, tzw. Krainy Czterech Tysięcy Wysp, czyli Si Phan Don, położonego w rozlewiskach Mekongu na granicy Laosu i Kambodży. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie wciąż zobaczyć jeszcze można zagrożonego wyginięciem, słodkowodnego delfina z Irrawaddy. Nocleg w zacisznym Don Det.


12 DZIEŃ
Eksploracja Krainy Czterech Tysiecy Wysp; lokalnymi szybki łódkami wyruszymy na poszukiwanie delfina z Irrawaddy; odwiedzimy okoliczne wioski i przyjrzymy się imponującym wodospadom (ok. 15 USD). Po powrocie na Don Det, chwila relaksu na hamaku nad brzegiem Mekongu, popijanie Lao Beer, masaże. Nocleg na wyspie.


13 DZIEŃ
Wcześnie rano przeprawiamy się na ląd. Przejazd na granicę z Kambodżą, przekroczenie granicy, a następnie długi, całodniowy przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po drodze krótka przerwa na lunch w Kratie nad brzegiem Mekongu.


14 DZIEŃ
Zwiedzanie Phnom Penh (ok. 10 USD); wizyta na Polach Śmierci pod Phnom Penh; Muzeum Tuol Sleng (21S), główne więzienie reżimu Czerwonych Khmerów i miejsce kaźni przeciwników Pol Pota; Pałac Królewski; Srebrna Pagoda (7 USD); buddyjska świątynia Wat Phnom; Monument Niepodległości. Czas na zakupy na Russian Market. Wieczorem kolacja na lokalnym targu, w czasie której będzie można spróbować azjatyckich przysmaków we francuskim stylu (ślimaki, żabie udka, pająki, larwy, pasikoniki itp.). Nocleg.


15 DZIEŃ
Przejazd do miasta Siem Reap, będącego bramą i punktem wypadowym do znajdującego się kilka kilometrów dalej, ogromnego kompleksu ruin (obszar ponad 400 km²) – Angkor. W drodze do Siem Reap zwiedzimy jedną z wiosek na palach na jeziorze Tonle Sap – największym śródlądowym jeziorze Indochin. Zakwaterowanie w Siem Reap, nocleg.


16 DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie jednego ze starożytnych 7 cudów świata, imponującego kompleksu ruin Angkor (Lista UNESCO), pozostałego po dawnej stolicy imperium Khmerów (IX–XV w.), na który składają się liczne budowle (zespoły miejskie i świątynne). Najsłynniejsze świątynie to: Angkor Wat, Bayon w Angkor Thom, Ta Promh, Pre Rup oraz kilka innych mniej znanych, ukrytych w dżungli, z dala od szlaków turystycznych (40 USD).


17 DZIEŃ
Kolejny dzień pobytu w Siem Reap. Czas wolny, odpoczynek, indywidualne zakupy pamiątek na lokalnym targu, Muzeum Min lub fakultatywnie wycieczka (ok. 40 USD) do niezwykłej, hinduistycznej świątyni – Preah Vihar (Lista UNESCO), zlokalizowanej w spektakularnej scenerii, na szczycie klifu w paśmie górskim, wyznaczającym naturalną granicę pomiędzy Kambodżą i Tajlandią (sama świątynia stanowi przedmiot wieloletniego sporu pomiędzy tymi państwami). Wieczorem pożegnanie z Kambodżą w Siem Reap. Nocleg.


18 DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd busem przez kambodżańskie wioski i miasteczka, rozsiane wśród niekończących się pól ryżowych, do Poi Pet. Przekroczenie granicy tajlandzkiej, przejazd do Bangkoku. Czas na ostatnie zakupy, masaże. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (alternatywnie rano następnego dnia, w zależności od rozkładów lotów).


19 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

* lokalny czas przelotów
* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty uzależnione od np. zmian rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innych czynników zewnętrznych (pogoda, sytuacja polityczna itp.). 
* W nawiasach podano orientacyjne koszty realizacji programu np. bilety wstępu, opłaty za imprezy fakultatywne; podane ceny mogą ulec zmianie.

* * *  POZWÓL SIĘ PORWAĆ WICHROM PRZYGODY * * *

Terminy

Od Do Cena Uwagi Status
2024-04-21 2024-05-09 8900 PLN + 850 USD 3 wolne miejsca Zamknięte
3 wolne miejsca
2024-10-04 2024-10-22 8900 PLN + 850 USD Złóż zapytanie

Informacje praktyczne

W CENIE IMPREZY:
– opieka licencjonowanego pilota;
– przeloty Warszawa –  Bangkok –  Warszawa, Bangkok – Luang Prabang;
– lokalny transport: busy, taxi, tuk tuki, łódki objęte programem itp.;
– noclegi: hotele/guest house'y (pokoje 2-,3-osobowe);
- ubezpieczenie NNW do 15000 PLN i KL 30000 EUR, bagaż 1000 PLN,  składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP), podatek VAT;

WE WŁASNYM ZAKRESIE:
– wyżywienie, bilety wstępu, wycieczki fakultatywne, riksze, rowery, wiza do Kambodży i Laosu (w sumie min. 500 USD).

 DODATKOWE INFORMACJE:
– paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy z przynajmniej 4 wolnymi stronami;
– szczepienia nie są obowiązkowe, lecz zalecane: żółtaczka typu A i B, błonica, tężec, polio, dur brzuszny;
– profilaktyka antymalaryczna (ryzyko zarażenia niewielkie);
– grupa do 12 osób;
– szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu omawiane są w biurze, e-mailem: info@supertramp.pl lub telefonicznie.

Galeria